ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie żyje Ray Liotta — aktor miał 67 lat

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Bardzo smutne wiadomości docierają do nas zza Oceanu. Dziś we śnie zmarł znany amerykański aktor — Ray Liotta. Mężczyzna miał zaledwie 67 lat i był w trakcie kręcenia swojego najnowszego filmu.

Ray Liotta nie żyje — co wiemy o śmierci gwiazdy „Chłopców z ferajny”?

Ray Liotta nie żyje — co wiemy o śmierci gwiazdy "Chłopców z ferajny"?

Zgodnie z doniesieniami portalu Deadline dzisiaj (tj. 26 maja) zmarł Ray Liotta. Aktor odszedł we śnie, ale na ten moment nie poznaliśmy żadnych większych szczegółów dotyczących śmierci 67-latka. Liotta przebywał na Dominikanie, gdzie kręcił swój najnowszy film zatytułowany Dangerous Waters. Zdobywca wielu nagród filmowych pozostawił córkę Karsen oraz swoją narzeczoną, Jacy Nittolo.

Wszyscy miłośnicy kina, Liotte mogą kojarzyć przede wszystkim z jego świetnych ról dramatycznych. Aktor wystąpił w takich produkcjach jak Chłopcy z ferajny, Pole marzeń, Na tropie zła, Dzika namiętność, Hannibal, Blow, Wszyscy święci New Jersey czy też Revolver. Największym namacalnym sukcesem Liotty w blisko 40-letniej przygodzie z aktorstwem było zdobycie nagrody Emmy w 2005 roku za swój gościnny występ w serialu Ostry dyżur.

Na śmierć popularnego aktora zareagowało już wielu znanych reżyserów oraz kolegów po fachu. W swoich mediach społecznościowych zmarłego pożegnały już takie znane postacie jak Jeffrey Wright, Lorraine Bracco oraz James Mangold. Lista zapewne znacznie się wydłuży wraz z upływem najbliższych godzin.

Ray Liotta wszystkim fanom gier komputerowych kojarzy się za to z postacią Tommy’ego Vercettiego z gry Grand Theft Auto: Vice City. To właśnie zmarły dziś aktor podkładał głos pod głównego protagonistę tej kultowej serii. Dubbingowo Liotta spełnił się także przy produkcji Call of Duty: Black Ops II oraz kilku znanych animacjach. Głos aktora mogliśmy usłyszeć, chociażby w Filmie o pszczołach oraz serialach takich jak Family Guy, Fineasz i Ferb czy też Simpsonowie.

Niewątpliwie świat pożegnał dziś wspaniałego aktora, którego role już na zawsze przeszły do kanonów kultury oraz świadomości miłośników kina. Ray Liotta zmarł w wieku zaledwie 67 lat…

Źródło: Deadline

    Sprawdź najnowsze wpisy