ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najciekawsze premiery kinowe w czerwcu – nowe Jurassic World i wiele więcej

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Czy ktoś czeka na czerwcowe premiery kinowe? Tak się składa, że już za kilka dni przywita nas szósty miesiąc tego roku. W czerwcu poza lawiną upałów czeka nas także sporo świetnej rozrywki. Najlepszym przykładem tych słów niech będą filmy, które trafią do kin w całej Polsce. Oto najciekawsze z nich!

Premiery kinowe czerwiec 2022

Czerwiec w świecie kina zapowiada się pysznie

W maju kinomani byli świadkami debiutów takich produkcji jak Doktor Strange w multiwersum obłędu, Downton Abbey: Nowa epoka czy też Podpalaczka. Dodatkowo w tym miesiącu przed nami premiera, chociażby Top Gun: Maverick. Taki zestaw sprawia, że maj w przypadku filmów kinowych powiesił poprzeczkę naprawdę wysoko. Jak na to wyzwanie odpowie czerwiec?

Przede wszystkim cieszyć się mogą wszyscy fani akcyjniaków. Nadchodzące kilka tygodni owocuje w premiery filmów, w których na pewno nie zabraknie wrażeń. Jednak czy którejś z tych produkcji uda przebić się majowy debiut produkcji Doktor Strange w multiwersum obłędu? Dzieło Marvela w ostatnich dniach stało się najbardziej dochodowym filmem 2022 roku, przebijając Batmana z marca. Jednakże niezaleznie od tego warto przyjrzeć się najciekawszym kinowym premierom czerwca.

Men (3 czerwca)

Już w przyszły piątek do kin trafi brytyjski thriller, który przyprawi nas o gęsią skórkę. Fabuła filmu skupi się wokół kobiety, która próbuje odizolować się od otaczającego jej świata po śmierci męża. Jak łatwo możecie się domyślić, planowany wypoczynek raczej nie będzie należał do najspokojniejszych.

W głównej roli zobaczymy Jessie Buckley. Obok Irlandki na wielkim ekranie pojawi się Rory Kinnear, którego możecie znać z roli Billa Tannera w Craigowskiej odsłonie przygód Jamesa Bonda. Dodatkowo angaż przy Men dostała Gayle Rankin oraz pochodzący z Ghany Paapa Essiedu. Za scenariusz oraz reżyserią odpowiada natomiast Alex Garland, który może pochwalić się pracą przy takich głośnych produkcjach jak 28 dni później, Ex Machina czy też Anihilacja.

Jurassic World: Dominion (10 czerwca)

Zdecydowanie najgłośniejsza premiera czerwca. Franczyza Parku jurajskiego już wkrótce zostanie wzmocniona o kolejny film akcji. Tym razem będzie to trzecia część podserii Jurassic World. Jest to bezpośrednia kontynuacja Jurassic World z 2015 roku oraz Upadłego królestwo z 2018 roku. W przypadku najnowszej odsłony cyklu będziemy mogli zobaczyć prehistoryczne dinozaury funkcjonujące w dzisiejszych warunkach na wolności!

Ciężko nie zgodzić się ze zdaniem, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana kina akcji. Niemniej, żeby być na bieżąco z wydarzeniami filmowymi, najlepiej zapoznać się z dwoma poprzedni częściami serii. W Dominion na wielkim ekranie ponownie zobaczymy znanych nam bohaterów, w których wcielać się będą Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Laura Dern, Jeff Goldblum czy też Sam Neill.

Buzz Astral (10 czerwca)

Czy mamy tu fanów Toy Story? To raczej pytanie retoryczne… chyba wszyscy kochamy serię filmów o ożywionych zabawkach. W związku z tym każdy z nas zna Buzza Astrala. Nieustraszony astronauta 27 lat po swoim kinowym debiucie w pierwszej odsłonie serii Toy Story w końcu dostał dedykowaną produkcję pełnometrażową. Film, który zadebiutuje w czerwcu, jest w zasadzie spin-offem cyklu stworzonego przez Pixar.

Buzz Astral jak sam tytuł wskazuje, przybliży nam postać pilota, który swoimi dokonaniami stał się postacią kultową oraz dostał nawet swoją dedykowaną zabawkę. Co ciekawe w oryginalnej ścieżce dźwiękowej w roli tytułowego bohatera po raz pierwszy usłyszymy Chrisa Evansa. Przy łącznie dziesięciu wcześniejszych animacjach z serii Toy Story oraz jej spin-offów głosu Astralowi użyczał Tim Allen.

Elvis (24 czerwca)

W moim osobistym przypadku jest to najbardziej elektryzująca premiera czerwca. Nietrudno się domyślić, że Elvis przybliży nam historię Elvisa. Jednak nie będzie to byle jaki Elvis a sam Elvis Presley! Coś dużo tych Elvisów… niemniej warto wspomnieć, że w tytułowego piosenkarza, aktora i przede wszystkim ikonę rocka wcieli się Austin Butler. Poza 30-latekiem na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć także Toma Hanksa, który wcieli się w Colonela Toma Parkera.

Główna oś fabularna kinowej produkcji skupi się właśnie na relacji Elvisa z Parkerem, który przez wiele lat był jego menadżerem. Dodatkowo ważną rolę w historii filmu odegra Priscilla Presley, którą odegra Olivia DeJonge. Za reżyserię tej produkcji odpowiada Baz Luhrmann, którego możemy znać przede wszystkim z pracy przy Oscarowym dziele Wielki Gatsby.

Pozostałe premiery kinowe

Pozostałe premiery kinowe

Oczywiście powyższe filmy to jedynie kilka najgłośniejszych oraz najlepiej zapowiadających się premier czerwca. Poza nimi do kin w całej Polsce trafią takie tytuły jak:

  • Foki kontra rekiny (3 czerwca)
  • Goliat (10 czerwca)
  • Jeżyk i przyjaciele (10 czerwca)
  • Samiec Alfa (24 czerwca)
  • Paryż, 13. dzielnica (24 czerwca)
  • Czarny telefon (24 czerwca)

Sprawdź najnowsze wpisy