ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tom cruise ile zarabia

Tom Cruise nie chciał premiery Top Gun: Maverick w serwisie streamingowym

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Od kilku dni w Cannes trwa jeden z największych na świecie festiwali filmowych. Na czerwonym dywanie pojawiło się wiele znanych osobistości, a jedną z nich był Tom Cruise. Amerykański aktor we Francji promuje swój najnowszy film, czyli Top Gun: Maverick.

Co Tom Cruise myśli na temat Top Gun: Maverick?

Co Tom Cruise myśli na temat Top Gun: Maverick?

Festiwal filmowy w Cannes co roku przynosi fanom kina wiele różnych nowości oraz refleksji. Podczas 75. edycji tego wydarzenia wiele oczu było skierowanych na Toma Cruise’a, który od kilku tygodni promuje film Top Gun: Maverick. Sequel produkcji z 1986 roku wzbudził wśród widzów wiele skrajnych emocji. Jedni z nich twierdzą, że jest to profanacja klasycznego filmu, podczas gdy inni widzą w nim zwieńczenie historii oraz hołd dla 36-letniego tytułu.

Główną gwiazdą sequelu będzie oczywiście Tom Cruise, który zagrał także w pierwszym Top Gunie. 59-latek ponownie wcieli się w porucznika Petera „Mavericka” Mitchella. Film zadebiutuje w polskich kinach już 27 maja, czyli w najbliższy piątek. Natomiast goście festiwalu w Cannes mogli zobaczyć produkcję wyreżyserowaną przez Josepha Kosinskiego przedpremierowo. Co ciekawe mimo różnych podejść widzów do filmu wśród krytyków zdobył on dosyć przychylne recenzje.

Tak pozytywne przyjęcie Top Gun: Maverick przez „profesjonalną” widownie sprawia, że fani oryginalnego filmu na pewno odczuli sporą ulgę. Swoje zdanie o nadchodzącej produkcji wyrobił sobie także sam Tom Cruise, który w Cannes odpowiedział na wiele pytań francuskich dziennikarzy. Poniżej znajdziecie najciekawsze fragmenty wywiadu, w którym 59-letni aktor opowiedział nie tylko o zbliżającej się premierze, ale także o całej swojej przygodzie ze światem kina.

Jako dziecko chciałem podróżować, pracować w różnych miejscach oraz być częścią kultur, które mogłem oglądać w filmach. Byłem dzieciakiem, które napisało swoje cele na ścianie i przez kolejne lata życie pracowało nad tym, żeby móc je wypełnić.

Tom Cruise i jego zamiłowanie do kina nie zna granic

Tom Cruise i jego zamiłowanie do kina nie zna granic

Tom Cruise po tej refleksji został zapytany o swój najnowszy film, czyli Top Gun: Maverick. Amerykanin nie ukrywał, że była to dla niego bardzo ważna produkcja także pod względem prywatnym. W związku z tym bardzo zabiegał o to, żeby jego premiera odbyła się w kinach na całym świecie, a nie w którymś z serwisów streamingowych.

To nie mogłoby się wydarzyć! Musisz iść do kina, w którym serwuje się popcorn. Zadzwoniłem, gdzie trzeba, mówiąc: „Wiem przez, co przechodzicie (sytuacja pandemiczna i zamknięcie kin), ale wiedzcie, że Top Gun 2 i Mission: Impossible 7 wejdą na rynek normalnie.

Przy okazji niekwestionowana gwiazda amerykańskiego kina akcji opowiedziała o tym, jak dużą sympatią darzy klasyczne kino.

Zawsze chodzę do kina, kiedy pojawiają się nowości. Zakładam czapkę i siadam wśród pozostałych ludzi. Przychodzę także oglądać zwiastuny, ponieważ kino to moja miłość oraz pasja.

Kolejną ciekawą kwestią dotyczącą Toma Cruise’a jest jego pogląd na kręcenie sequeli. Amerykanin zdradził, że lata 80′ nie były dobrym czasem na kręcenie drugiej części Top Gun. Ówczesny 24-latek sprzeciwił się wytwórni Paramount, która jak najszybciej chciała wypuścić na rynek drugą część hitowej produkcji.

Studio miało w planach od razu nakręcić Top Gun 2, jednak sam nie chciałem tego robić. Wtedy myślałem o tym, że muszę rozwijać się jako artysta i dowiedzieć się, czym jest kino. W przyszłości odkryłem, że tworząc sequele, mogę nawiązać dialog z publiką oraz rozwijać swoje postaci.

W przypadku Toma Cruise’a ciężko nie zapytać go o słynne wyczyny kaskaderskie. Aktor słynie bowiem z tego, że samodzielnie wykonuje dużą część akrobacji, scen walki czy ucieczek. Co ciekawe 59-latek znacznie umniejsza swoim dokonaniom, nie widząc w nich nic nadzwyczajnego.

Nikt nigdy nie zapytał Gene’a Kelly’ego dlaczego tańczy… Dlaczego sam śpiewa i tańczy w musicalach? Kiedy robiłem pierwszy film z serii Mission: Impossible zdecydowałem, że muszę pochłonąć taką formę sztuki… żeby móc zanurzyć publiczność w tym świecie, musiałem zabrać ich tam samodzielnie.

Po premierze Top Gun: Maverick Toma Cruise’a najszybciej zobaczymy najprawdopodobniej w serii Mission: Impossible. W 2023 roku do kin ma trafić pierwsza część siódmej odsłony cyklu zatytułowana Dead Reckoning. Rok później światło dzienne ujrzy druga część tego filmu. W obu tych produkcjach Tom Cruise ponownie wcieli się w Ethana Hunta.

Źródło: Total Film

Sprawdź najnowsze wpisy