ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sacha baron cohen borat

Sacha Baron Cohen wraz z twórcami The Office i Doliny Krzemowej stworzy animację o Żydach z Chełma dla HBO Max

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Filmy

Był już kazachskim dziennikarzem i homoseksualnym austriackim reporterem modowym. Teraz Sacha Baron Cohen weźmie na ruszt polskie miasto Chełm i zamieszkującą go społeczność żydowską.

Chelm: The Smartest Place on Earth – o czym będzie opowiadać film animowany?

chelm synagoga
Mała Synagoga w Chełmie, źródło zdjęcia – Wikipedia

Chelm: The Smartest Place on Earth„, który można przetłumaczyć na „Chełm: Najmądrzejsze miejsce na Ziemi” ma być miksturą komedii i satyry, opartą na opowieściach ludowych przekazywanych pierwotnie w języku jidysz. Serial ma brać na warsztat żydowskie tradycje intelektualne i prezentować je w oparach absurdu. Ja mówią sami twórcy ma to być „świeże spojrzenie na głupie wybryki i przesadzone konflikty miasta, przy zachowaniu esencji i serca klasycznych opowieści ludowych”.

– Ten wyjątkowy projekt tchnie nowe, histeryczne życie w bezsensowną chełmską mądrość, która wywodzi się z tego wyimaginowanego miasta ludzi, którzy nie są najbystrzejsi (…). Pomysł, który nam przedstawiono, był przezabawny. Od razu wiedzieliśmy, że widzowie HBO Max zyskają na dozie tak oryginalnych opowieści

opowiada Amy Friedman, odpowiedzialna w HBO za dział produkcji.

Twórcami „Chelm: The Smartest Place on Earth” są Sacha Baron Cohen, Mike Judge („Dolina Krzemowa”) i Greg Daniels („The Office”). Animowany film specjalny powstanie dla HBO Max i Cartoon Network, jako koprodukcja obu tych marek.

Przeczytaj także: Władimir Putin bohaterem nowego filmu Patryka Vegi

Sacha Baron Cohen zasłynął w masowej świadomości filmem „Borat” z 2006 roku. Wystąpił też w takich filmach jak „Bruno”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, a ostatnio w nominowanym do Oscara „Proces siódemki z Chicago”.

Chełm leży we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Leży 42 km od granicy z Białorusią i 21 km od granicy z Ukrainą w pobliżu przejścia granicznego w Dorohusku. Znajduje się nad rzeką Uherką, lewym dopływem Bugu. Jest trzecim co do liczby ludności miastem na lubelszczyźnie.

Sprawdź najnowsze wpisy