ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google ogłosiło bankructwo w Rosji

Władimir Putin bohaterem nowego filmu Patryka Vegi

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Filmy

Patryk Vega przygotowuje właśnie nowy film. Będzie to jego pierwsza zagraniczna produkcja. Polską gangsterkę zastępuje nie byle kto – Władimir Putin.

Patryk Vega + Władimir Putin = mieszanka wybuchowa?

patryk vega wladimir putin
Źródło: Instagram

Po takich „klasykach” polskiego kina rozrywkowego jak „Botoks”, „Kobiety mafii” seria „Pitbull” czy „Ciacho” Patryk Vega w końcu wyrusza na podbój światowego kina. I od razu uderza z grubej rury, bowiem bohaterem jego zagranicznego debiutu będzie Władimir Putin. Znając subtelność Vegi raczej trudno spodziewać się filmu mającego szanse na Oscara. Oby tylko jego produkcja nie wywoła skandalu międzynarodowego.

O czym opowie film o Władimirze Putinie od Patryka Vegi?

Film Vegi będzie nosić tytuł „The Vor in Law”. Przedstawi on drogę Putina do władzy, od początków w Petersburgu i związkach z tamtejszą mafią, przez kampanię prezydencką i zdobycie pozycji prezydenta Rosji, aż po rozpoczętą w lutym 2022 roku wojnę w Ukrainie.

Według doniesień „The Hollywood Reporter” Patryk Vega zamierza obsadzić znanego amerykańskiego bądź europejskiego aktora w roli Władimira Putina. Pozostała część obsady również stanowić ma głównie europejskich aktorów.

Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące ekipy, która będzie pracować nad „The Vor in Law” gdyż projekt ten jest we wstępnej fazie produkcji. Zdjęcia zaplanowane są na 2023 rok. Film ma być kręcony w Polsce, Litwie i na Malcie. Budżet to 12 mln dol. Czyli nie tak dużo jak na zagraniczna produkcję.

Przeczytaj także: Uwe Boll powraca do świata kina! Co szykuje dla nas niemiecki reżyser?

Patryk Vega jakiś czas temu oficjalnie potwierdził, że porzuca polskie kino i zamierza skupić się na produkcjach zagranicznych. Jego ostatnim filmem ma być „Niewidzialna wojna”. Cóż, zobaczymy czy na rynku międzynarodowym reżyser poradzi sobie równie dobrze jak w Polsce.

Sprawdź najnowsze wpisy