ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Liga niezwykłych dżentelmenów otrzyma swój reboot — poznaliśmy pierwsze szczegóły

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Ostatni film, w którym mogliśmy zobaczyć Seana Connery’ego, czyli Liga niezwykłych dżentelmenów dostanie swój reboot! Nowa wersja adaptacji komiksów autorstwa Alana Moore’a o takim samym tytule w pierwszej kolejności ma pojawić się w serwisie streamingowym Hulu.

Liga niezwykłych dżentelmenów powstaje od nowa! Co wiemy na ten moment?

Liga niezwykłych dżentelmenów powstaje od nowa

Wszyscy fani kina akcji na pewno dobrze znają film Liga niezwykłych dżentelmenów. Produkcja z 2003 roku wkrótce ma dostać swój reboot, za którego produkcję odpowiadać będzie należąca do Disneya wytwórnia 20th Century Fox. Podobnie jak w przypadku filmu sprzed dziewiętnastu lat scenariusz powstanie na kanwie serii komików stworzonych przez Alana Moore’a oraz narysowanych przez Kevina O’Neilla.

Dla osób niezaznajomionych z tytułem warto zaznaczyć, że Liga niezwykłych dżentelmenów to grupa złożona z mitycznych bohaterów, których możemy kojarzyć z brytyjskich klasyków. Na ekranie zobaczymy między innymi Doriana Graya, Allana Quatermaina, Doktora Jekyll i pana Hyde, Kapitana Nemo, Tomka Sawyera, Jamesa Moriarty’ego czy też Wilhelmine Murray znaną z powieści Drakula autorstwa Brama Stokera.

Taki zestaw klasycznych bohaterów sprawia, że Liga niezwykłych dżentelmenów to świetny film akcji, który w zupełnie nowym wydaniu może być naprawdę udaną produkcją. Za scenariusz do rebootu tytułu z 2003 roku odpowiadać będzie Justin Haythe. Brytyjczyk w przeszłości pracował przy takich filmach jak Droga do szczęścia, Jeździec znikąd czy Czerwona jaskółka. Za produkcją nadchodzącego rebootu stoją natomiast Susan Montford, Erwin Stoff oraz Don Murphy, który brał udział przy kręceniu oryginalnego filmu.

Zobacz też: Gdy główny bohater przyprawia nas o dreszcze — oto najlepsze filmy o szaleńcach

Niestety na ten moment nie poznaliśmy większej ilości szczegółów dotyczących, chociażby daty premiery Ligi niezwykłych dżentelmenów. Wiemy natomiast, że twórcy mają zamiar opublikować reboot filmu w serwisie streamingowym Hulu. Bardzo możliwe, że w przypadku państw, w których amerykańska platforma nie jest jeszcze dostępna, produkcja trafi do biblioteki Disney+. Są to jednak przypuszczenia, które nie zostały jeszcze potwierdzone.

Źródło: Deadline

    Sprawdź najnowsze wpisy