ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
czlowiek ze stali film

Fani nadal domagają się sequela filmu Człowiek ze Stali

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Filmy

Fanowska kampania związana z filmem „Człowiek ze Stali 2” przybiera na sile. Fani przyznają, że czekają na ten film bardziej niż na sequel nowego „Batmana”.

Człowiek ze Stali 2 – czy powstanie sequel filmu o Supermanie?

czlowiek ze stali superman henry cavill

Od kilku dni rozpoczęta przez fanów kampania na rzecz kontynuacji filmów z uniwersum Zacka Snydera (#RestoreTheSnyderVerse) zyskuje coraz większą popularność. Chodzi oczywiście o filmy DCEU, których głównym architektem był Zack Snyder rozpoczynając od „Człowieka ze Stali” z 2013 roku. Po perturbacjach związanych z produkcją filmu „Liga Sprawiedliwości” w 2017 roku DCEU vel SnyderVerse przystopowało. Zaczęły pojawiać się kolejne filmy z bohaterami DC, ale solowe i powoli coraz bardziej dystansujące od wizji Snydera. Tymczasem wielu fanów DC najbardziej czeka w tym momencie na film „Człowiek ze Stali 2”. Oczywiście z Henrym Cavillem w roli Supermana. Póki co, studio WarnerBros. milczy na ten temat. Cavill jest otwarty w ponownie wcielenie się w legendarnego superherosa.

Powstają dwa filmy o czarnoskórych Supermanach

Na ten moment wydaje się, że studio z kolei jest bardziej zainteresowane alternatywnym filmem o Supermanie, w którym w tytułowego superbohatera wcielić ma się czarnoskóry aktor. Michael B. Jordan także pracuje, jako producent, nad swoją wersją Supermana, który skupi się na postaci Val-Zoda. Robi się więc dość tłoczno. Tym niemniej fani w sieci wyraźnie wskazują na to, że najbardziej interesuje ich „Człowiek ze Stali 2”. Co więcej, sequel filmu o Supermanie chcą zobaczyć zdecydowanie bardziej niż sequel nowego „Batmana” z Robertem Pattinsonem.

Przeczytaj także: Batman — recenzja filmu z Robertem Pattinsonem. Lepszy niż „Mroczny Rycerz”?

Oczywiście głosy fanów w sieci, a realnie pójście do kina i zapłacenie za bilet nie musi koniecznie się pokrywać z rzeczywistością, natomiast z pewnością jest to dla studia jakiś głos mówiący co fani chcieliby oglądać. Od trendujących online hasztagów do realizacji filmu za ok. 200 mln dol. droga jest daleka, ale kto wie, może oglądamy właśnie pierwsze kroki ku zbliżającej się realizacji kontynuacji filmu „Człowiek ze Stali”? To nadal bodaj najlepszy film DCEU. Choć jego wynik finansowy, pomimo iż spełnił zakładane minimum, trochę rozczarowywał. Zarobił on 668 mln dol. przy budżecie wynoszącym ok. 250 mln dol. Z tymże było to prawie 10 lat temu, a od tego czasu SnyderVerse stało się o wiele bardziej popularne. W każdym razie, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach – poczekamy, zobaczymy.

    Sprawdź najnowsze wpisy