ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prequel Predatora z pierwszym trailerem! Prey zapowiada się bardzo dobrze

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Cykl filmów o Predatorze emocjonuje oraz straszy nas już od 35 lat. Pierwsza produkcja z serii trafiła do kin już w 1987 roku i od tego momentu wydała na światło dzienne cztery filmy z głównej osi fabularnej. Już wkrótce, bowiem w sierpniu będziemy mogli zapoznać się z piątą produkcją z cyklu, czyli Prey!

Prequel Predatora — Prey z pierwszym teaserem

Prequel Predatora — Prey z pierwszym teaserem

Predator oraz jego sequele stanowią już swego rodzaju kanon popkultury. Nic więc dziwnego, że po wielu latach producenci zdecydowali się na powrót do kultowej franczyzy. Najpierw w 2010 roku do kin trafił film Predators, osiem lat później światło dzienne ujrzała produkcja zatytułowana The Predator. Po nakręceniu kilku kontynuacji historii, którą zobaczyliśmy w 1987 roku oraz spin-offów (Obcy kontra Predator), twórcy wpadli na genialny pomysł.

Mowa tu o planie stworzenia prequela oryginalnego filmu. Ostatecznie wizje producentów serii ziściły się kilkanaście miesięcy temu. 20th Century Studios, które od 2019 roku należy do Disneya, ogłosiło, że powstaje prequel Predatora zatytułowany Prey. Po długich miesiącach do sieci trafił pierwszy zwiastun wyczekiwanej produkcji.

Jak możemy zauważyć w przypadku Prey słowo „prequel” pasuje niesłychanie dobrze. Na osi czasu względem oryginalnego Predatora, który rozgrywał się w latach 80′ ubiegłego wieku cofamy się o aż trzysta lat. Fabuła prequela skupi się na wojowniczce Komanczów, która nazywa się Naru. W tej roli zobaczymy Amber Midthunder znaną, chociażby z serialu Legion.

Prey pokaże nam również pierwszą wizytę Predatora na Ziemi. Za reżyserię filmu odpowiada Dan Trachtenberg, natomiast scenariusz pochodzi spod ręki Patricka Aisona. Poza wspomnianą już Midthunder na ekranie zobaczymy jeszcze Dane DiLiegro oraz Dakote Beavers. Prey zadebiutuje już 5 sierpnia na platformie streamingowej Hulu. Na ten moment nie wiemy jeszcze, w jaki sposób film trafi do obiegu w krajach, gdzie platforma jest niedostępna. Bardzo możliwe, że stanie się to za pośrednictwem serwisu Disney+.

Źródło: Total Film

    Sprawdź najnowsze wpisy