ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Wonderboys

Tak wyglądają filmy kręcone Xiaomi 12 – zobaczcie Wonderboys od Xiaomi Studios

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Filmy

Xiaomi Studios można nazwać nowoczesnym studiem filmowym, które wspiera młodych twórców. Przykładem może być właśnie film Wonderboys, który można już oglądać na kanałach social media marki. Do jego nakręcenia wykorzystano smartfony z serii Xiaomi 12, czyli tak naprawdę flagowe rozwiązania na rynku. Jaki był efekt?

Wonderboys od Xiaomi Studios – nowy film już do obejrzenia na YouTube

Xiaomi Studios Wonderboys

Rozpoczęcie kariery filmowej jest teraz zdecydowanie łatwiejszą rzeczą, niż przed laty. Dostęp do Internetu oraz smartfony sprawiły, że twórcą może zostać praktycznie każdy, choć oczywiście nie każdemu pisany jest sukces. I tutaj z pomocą może przyjść Xiaomi, które w ramach Xiaomi Studios prowadzi projekt Xiaomi Creators. Do niego mogą się zgłaszać ludzie, którzy chcą rozpocząć swoją karierę, a Xiaomi pomaga zdobyć odpowiedni sprzęt do filmowania (smartfony), ale także oświetlenie czy całą ekipę producencką. I teraz można obejrzeć kolejny już film wyprodukowany przez Xiaomi Studios, a nazywa się Wonderboys. To także odsłona ogólnoświatowej kampanii Prime Time, a Wonderboys to trzeci z wyprodukowanych przez Xiaomi filmów w Polsce. I tutaj właśnie jako kamery posłużyły smartfony z serii Xiaomi 12. Fabuła tego odcinka opowiada o byłej gwieździe futbolu, która zajęła się trenowaniem młodych adeptów tego sportu, a w głównej roli wystąpił Krystian Wieczorek. Przy produkcji twórcy wspierani byli przez agencję OpenGate i studio PRL. Poniżej możecie sprawdzić efekt i obejrzeć Wonderboys. Na kanale marki znajdziecie także poprzednie produkcje od Xiaomi Studios.

To było nie lada wyzwanie, opowiedzieć historię za pomocą małego telefonu, zamiast dużej kamery do jakiej jestem przyzwyczajony na planie. To niesamowite, że teraz każdy z nas ma możliwość nakręcenia swojego filmu, przy użyciu urządzenia, które ma zawsze przy sobie.

Mac Adamczak.

Ograniczenia i okazje, jakie dają różne techniki – teatr, telewizja, kino, są naszym aktorskim chlebem powszednim. Kino tworzone urządzeniami mobilnymi to po prostu kolejny etap rozwoju, kolejne inspirujące narzędzie w aktorskim fachu. Cieszę się, że mam takie doświadczenie i wiem, że to ważny krok dla sztuki filmowej.

Krystian Wieczorek.

Źródło: Xiaomi informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy