Oscary 2022

Oscary 2023 – znamy harmonogram oraz datę wręczenia nagród

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Tegoroczne Oscary przejdą do historii nie tylko ze względu na doznania artystyczne. Zapamiętamy je przede wszystkim ze względu na wybryk Willa Smitha, który spoliczkował Chrisa Rocka. Niemniej Akademia zapomina o tym wydarzeniu i z dumą prezentuje harmonogram następnej gali.

Oscary 2023 z pełnym terminarzem

Oscary 2023 z pełnym terminarzem

Do niedawna galą wręczenia Oscarów głowę zaprzątało sobie coraz mniej osób. Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem malało. Wszystko zmieniło się za sprawą jednego żartu, jednego wyjścia na scenę oraz jednego ruchu ręką. Will Smith oraz Chris Rock sprawili, że o Oscarach zaczęto ponownie mówić na całym świecie. Cóż może nie dyskutowano o nich pod kątem artystycznym, jednak nie zmienia to faktu, że Akademia z powrotem wskoczyła na usta ludzi spoza branży filmowej.

Sytuacja ta sprawiła, że w sieci zaczęto dyskutować o tym, czy organizatorzy nie zmienią formuły rozdawania nagród. Wszystko wskazuje na to, że nic takiego się nie wydarzy. Akademia niedawno opublikowała pełen harmonogram, którym będą podążać Oscary 2023. Wraz z nim poznaliśmy także daty ogłoszenia nominacji oraz także wręczenia nagród. Uroczysta gala odbędzie klasycznie w Dolby Theatre ulokowanym w Hollywood. Poniżej znajdziecie terminarz przyszłorocznych Oscarów.

 • 15 listopada — ostateczny termin przesyłania zgłoszeń
 • 12 grudnia — początek wstępnego głosowania
 • 15 grudnia — koniec wstępnego głosowania
 • 21 grudnia — ogłoszenie skróconych list nominacji
 • 24 stycznia — ogłoszenie wszystkich nominowanych
 • 2 marca — początek ostatecznego głosowanie
 • 7 marca — koniec ostatecznego głosowania
 • 12 marca — uroczysta gala wręczenia Oscarów

Na koniec warto wspomnieć, że przyszłoroczne Oscary będą już 95. edycją tego wydarzenia. Akademia pod uwagę będzie brać filmy wydane w 2022 roku. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że na ten moment (tj. 15 maja) najbardziej dochodową produkcją tego roku jest Batman, który na całym świecie zarobił już ponad 767 milionów dolarów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje chiński film The Battle at Lake Changjin II (626 milionów dolarów). Podium zamyka natomiast Doktor Strange w multiwersum obłędu (568 milionów dolarów) .

Źródło: Oscars

  Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy