Ezra Miller Barry Allen Justice League

Czy Ezra Miller został usunięty z filmu „Flash”? Kontrowersje wokół aktora tylko narastają

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

Czarne chmury zbierają się nad aktorem Ezrą Millerem. I to na jego własne życzenie. Teraz ponoć na włosku wisi jego rola w filmie „Flash”.

Ezra Miller – skąd znamy tego aktora?

ezra miller fantastyczne zwierzeta

Ezra Miller zasłynął po raz pierwszy w 2011 roku filmem „Musimy porozmawiać o Kevinie”, w którym wystąpił u boku Tildy Swinton. Kilka lat później został obsadzony jak Flash w filmach uniwersum DC, gdzie zadebiutował w „Batman V Superman: Świt sprawiedliwości” z 2016 roku. W tym samym roku dołączył też do uniwersum J. K. Rowling w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Ezra Miller i jego kłopoty z prawem

Już od jakiegoś czasu do mediów docierają informacje o niepokojących zachowaniach Millera. Już w 2020 roku internet obiegło nagranie wideo, w którym aktor kłócił się z jedną fanką w Reykjaviku i w pewnym momencie zaczął ją dusić oraz powalił na ziemię. Po wszystkim został wyprowadzony z miejsca zdarzenia.

Fani Millera byli wstrząśnięci tym, co zobaczyli, a już wkrótce miało się okazać, że to ledwie początek jego „wybryków”. W marcu i kwietniu 2022 roku Ezra Miller trafił do aresztu za kolejno burdę w barze karaoke oraz z powodu rzucenia krzesłem w kobietę. O dziwo dotąd wytwórnia WarnerBros. wydaje się nadzwyczaj tolerancyjna dla tych zachowań. A warto mieć na uwadze, że Hollywood za o wiele mniejsze przewinienia, a nawet za jedynie przypuszczenia „niewłaściwego zachowania” potrafi zniszczyć/skasować kariery wielu aktorów. Tymczasem Ezra Miller ewidentnie dopuszcza się przemocy w miejscach publicznych i… nic. Jak wszyscy wiemy Johnny Depp za niepotwierdzone nigdzie zarzuty o dokonywanie przemocy domowej został usunięty z serii „Fantastyczne zwierzęta”, w której gra i Miller. Widać tu więc zadziwiający brak symetrii.

Czy Ezra Miller zostanie usunięty z filmu „Flash”?

flash ezra miller

Oczywiście, przynajmniej przyglądając się tej sytuacji od strony czysto cynicznej, można zrozumieć Warnera, że nie bardzo może sobie pozwolić na usunięcie Ezry Millera z filmu „Flash”. Spora część tej produkcji została już nakręcona, a aktor wciela się w głównego bohatera, więc zapewne jest on w większości scen. Usunięcie go oznaczałoby nakręcenie filmu, który kosztuje pewnie ok. 200 mln dol. po raz drugi. Hollywood robiło podobne rzeczy, choćby ostatnio przy okazji kontrowersji wokół Kevina Spacey’ego kiedy to sceny z jego udziałem w filmie „Wszystkie pieniądze świata” zostały usunięte i nakręcone ponownie z aktorem Christopherem Plummerem. Ale ten film miał zdecydowanie mniejszy budżet, a i postać grana wcześniej przez Spacey’ego była raczej drugoplanowa.

Przeczytaj także: Kevin Spacey wraca na wielki ekran! Aktor zagra w pełnometrażowym filmie historycznym

Pojawia się tu zasadnicze pytanie o to, co jest lepsze dla Warnera – nakręcenie filmu „Flash” po raz drugi czy jednak wypuszczenie go do kin w wersji z Millerem, ale z obawą, że fani mogą go zbojkotować ze względu na pobłażliwość dla karygodnych zachowań aktora. Czyli i tak Warner stoi przed potencjalną stratą pieniędzy i tak. Z tymże mimo wszystko opcja nakręcenia filmu raz jeszcze bez Millera wydaje się lepsza, gdyż wtedy studio zmyje z siebie ślady braku reakcji na przemocowe zachowanie ichniejszej gwiazdy. Zostawienie go w tym filmie i później chwalenie się nim może być odebrane źle przez widownię, która może też obrócić się przeciwko Warnerowi i bojkotować także inne ich produkcje. Na ten moment studio nie komentuje tej sytuacji, co też nie pomaga jej wizerunkowi. Istnieje jeszcze opcja trzecia – „Flash” ma opowiadać o tematyce multiwersum, czyli alternatywnych rzeczywistości, więc Ezra Miller mógłby się w nim pojawić na niedługo, na samym początku, a potem zostać zastąpiony przez alternatywną wersję Flasha. Niedawno nawet pojawiły się plotki o tym, że Warner chce zastąpić Millera aktorem Dylanem O’Brienem, ale wiele wskazuje na to, że są one nieprawdziwe.

Jedno jest pewne – w obliczu ostatnich wydarzeń, prędzej czy później wytwórnia musi coś zrobić. Im później tym gorzej.

Sprawdź najnowsze wpisy