south park the streaming wars

Nadchodzi nowy film South Park – twórcy obśmieją Netfliksa?

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

Matt Stone i Trey Parker nie ustają w dostarczaniu kolejnych przygód chłopaków z miasteczka South Park. Tym razem na ruszt wezmą wojny streamingowe.

South Park: Streaming Wars – wkrótce premiera

south park film

Nachodzący film „South Park” będzie już trzecim z aż czternastu (!), które twórcy Matt Stone i Trey Parker zobowiązali się nakręcić w ramach umowy zawartej z ViacomCBS. Umowa ta opiewa na olbrzymią kwotę aż 900 mln dol! W 2021 roku swą premierę miały dwa pierwsze filmy – „South Park: Post Covid” oraz „South Park: Post Covid: The Return of Covid„. Po tematyce covidowej Stone i Parker przyjrzą się tym razem wszystkim aspektom związanym z tematyką serwisów streamingowych. Przynajmniej to można wywnioskować z podtytułu nadchodzącego filmu. Ma mieć on swoją premierę już 1 czerwca 2022 w serwisie Paramount+. Najpierw w USA, a niedługo później wszędzie tam, gdzie usługa ta jest dostępna. W Polsce ma się ona pojawić w połowie 2022 roku, a więc w sam raz na premierę „South Park: Streaming Wars”. Na ten moment możemy obejrzeć krótki teaser zapowiadający film.

Latem ma się pojawić jeszcze czwarty film South Park.

Przeczytaj także: Władimir Putin ponownie na celowniku twórców „South Park”

South Park – bawi nieprzerwanie od 1997 roku.

„South Park” zadebiutował w 1997 roku, co oznacza, że w roku 2022 świętuje swoje 25-lecie. Do dziś powstało aż 25 sezonów serialu, na które składa się 317 odcinków. Jak to często bywa przy okazji tak długo istniejących seriali, także i South Park zaliczył lepsze i gorsze momenty. Tym niemniej od 1997 roku cały czas seria ta plasuje istotne miejsce w popkulturze. Przed podpisaniem umowy z ViacomCBS postał jeden pełnometrażowy film kinowy „South Park: Bigger, Longer, Uncut”, który miał swoją premierę w 1999 roku. Nic nie zapowiada by serial ten zbliżał się do zakończenia, tym bardziej, że wspomniana wyżej umowa zakłada stworzenie nie tylko filmów pełnometrażowych, ale i kolejnych sezonów serii.

    Sprawdź najnowsze wpisy