To się wydarzy! Kultowy „Omen” dostanie swój jeszcze straszniejszy prequel

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Wszyscy fani horrorów na pewno znają film Omen. Jest to kultowa produkcja, która przyprawia nas o dreszcze już od niemalże pięćdziesięciu lat. Już wkrótce emocje związane z filmem podgrzeje jego prequel zatytułowany The First Omen.

Gotowi czy nie — prequel Omena powstaje!

Gotowi czy nie — prequel Omena powstaje!

Po raz pierwsze medialne doniesienia mówiące o pomyśle stworzenia prequela kultowej serii filmów pojawiły się już kilka lat temu. Jednakże od tamtej pory nie słyszeliśmy zbyt wiele o rozwinięciu tego projektu. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni w ciągu ostatnich dni. Wytwórnia 20th Century Studios wykupiona trzy lata temu przez Disneya podpisała umowę z reżyserką, który ma stanąć za kamerą The First Omen.

Kobietą, która podejmie się tego wyzwania jest Arkasha Stevenson. Młoda artystka nie jest znana szerszej publiczności, ale ma w swoim CV pracę przy kilku ciekawych produkcjach. Stevenson wyreżyserowała, chociażby po jednym odcinku serialów Legion oraz Nowy smak wiśni. Angaż przy prequelu tak ogromnej produkcji będzie zdecydowanie największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze reżyserki.

Co ciekawe Stevenson będzie także odpowiedzialna za napisanie scenariusza do The First Omen. Jednak w tym zadaniu pomoże jej Tim Smith, z którym w przeszłości współpracowała przy okazji kręcenia serialu Nowy smak wiśni. Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących fabuły filmu. Oczywiście ze względu na charakterystykę prequelu wiemy jedynie, że wydarzenia nadchodzącego horroru będą odbywać się przed historią, którą zobaczyliśmy w oryginalnym Omenie z 1976 roku.

Zobacz też: Zapowiedź filmu Avatar: Istota wody ekscytuje miliony

The First Omen będzie piątym filmem opartym o fabułę produkcji sprzed blisko pięćdziesięciu lat. Wcześniej do kin trafiły sequele horroru odpowiednio z lat 1978, 1981 oraz 1991. Dodatkowo w 2006 roku powstał remake oryginalnego filmu, w którym zagrał, chociażby Liev Schreiber. Poza filmowymi produkcjami w 2016 roku 20th Century Fox stworzyło mroczny serial zatytułowany Damien. Niestety seria ograniczyła się jedynie do jednego sezonu złożonego z dziesięciu odcinków.

Źródło: Total Film

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy