Avatar istota wody film

Zapowiedź filmu Avatar: Istota wody ekscytuje miliony

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy seqele filmu „Avatar” mają sens, to chyba może przestać się zastanawiać. Pierwsza zapowiedź filmu „Avatar: Istota wody” udowadnia, że zainteresowanie jest ogromne.

Avatar: Istota wody – pierwszy zwiastun

Avatar istota wody film 2022

9 maja 2022 roku miała swoją premierą pierwsza zapowiedź długo oczekiwanego sequela filmu „Avatar”. I choć materiał wideo nie powalił nikogo niczym specjalnym, gdyż zaprezentował podobny rozmach wizualny i jakość technologii jak poprzedni film sprzed ponad dekady, to chyba jednak zdołał ponownie rozbudzić tęsknotę widowni za planetą Pandora. Akcja filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. 

W ciągu pierwszych 24 godzin na całym świecie zapowiedź filmu „Avatar: Istota wody” została obejrzana ponad 148 mln razy na wszystkich platformach wideo. To fantastyczny wynik, choć film ten nie załapał się do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych zwiastunów w historii, o której pisałem niedawno.

Przeczytaj także: Zobaczcie najchętniej oglądane zwiastuny filmów w historii

Tak czy tak, w samych Chinach zapowiedź „Avatara 2” zanotowała aż 23 mln obejrzeń w pierwszy dzień wyświetlania. A te liczby nie uwzględniają ilości widzów, która zobaczyła ów zwiastun w kinach przed seansem filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. W 3 dni film ten zarobił ponad 450 mln dol. globalnie, co oznacza, że obejrzało go dziesiątki milionów widzów.

Avatar: Istota wody – kiedy premiera?

Film „Avatar: Istota wody” ponownie wyreżyeruje James Cameron. Wystąpią w nim Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet. Premiera filmu zaplanowana jest na 16 grudnia 2022. Przed nami łącznie aż cztery (!) sequele „Avatara”. Poza częścią drugą, „Avatar 3” ma mieć premierę 20 grudnia 2024, „Avatar 4” 18 grudnia 2026, a „Avatar 5” 22 grudnia 2028.

Dodatkowo Disney i Fox wprowadzą także ponownie do kin część pierwszą. Film „Avatar” zobaczymy więc znowu na dużym ekranie od 23 września 2022, także w polskich kinach.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy