Tak nie postępuje rodzina… Vin Diesel odpowiedzialny za rezygnację reżysera Fast X!

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Kulisy tworzenia Fast X, czyli najnowszej odsłony serii Szybcy i wściekli są historią na osobny film. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że ekipa filmowa rozpoczęła zdjęcia, jednak kilka dni później z posady reżysera zrezygnował Justin Lin. Teraz poznaliśmy przyczyny tak radykalnej zmiany decyzji Tajwańczyka.

Vin Diesel znowu to zrobił!

Vin Diesel znowu to zrobił! Fast X

Fast X w założeniu ma być przedostatnią produkcją z cyklu Szybcy i wściekli. Film do kin trafi w maju przyszłego roku, stanowiąc prolog dla jedenastej odsłony serii, która jednocześnie zamknie cały główny wątek fabularny. Twórcy zostawią sobie jednak sporo miejsca na ewentualne spin-offy oraz mniejsze produkcje. Wszystko to brzmi bardzo sensownie i logicznie, jednak jak pokazują ostatnie dni w przypadku Szybkich i wściekłych możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Pod koniec kwietnia z posady reżysera Fast X zrezygnował Justin Lin, który w przeszłości stawał za kamerą aż pięciu filmów z serii. Tajwańczyk nie zdradził powodów swojego odejścia z planu, jednak dobrze poinformowany serwis The Hollywood Reporter wszczął własne śledztwo na ten temat. Jak się okazuje, za decyzją Lina stoi szereg nieporozumień oraz konfliktów, a jedną z osób zaangażowanych w ten cały chaos jest sam Vin Diesel.

Zobacz też: Rola Amber Heard w filmie Aquaman 2 została znacząco zredukowana

Vin Diesel znowu to zrobił!

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że Justin Lin poza wyreżyserowaniem Fast X miał odpowiadać także za scenariusz do tej oraz następnej odsłony serii. Tajwańczyk przygotował wszystkie potrzebne materiały, jednak nie przypadły one do gustu wytwórni Universal oraz głównej twarzy cyklu, czyli wspomnianemu wyżej Dieselowi. Kolejne zgrzyty na linii reżyser-producenci pojawiły się podczas doboru lokacji. Wszystko to ma związek z wojną na Ukrainie, która pokrzyżowała wiele planów twórców. Dodatkowo Tajwańczyk był wściekły na to, że producenci wciąż nie zdecydowali się na to, kto zagra głównego antybohatera w filmie Fast X.

Ostatecznie 23 kwietnia Justin Lin odbył kolejne spotkanie z Dieselem oraz producentami, podczas którego pękł i opuścił biuro, trzaskając drzwiami. Tajwańczyk stwierdził, że „ten film nie jest warty jego zdrowia psychicznego”. Reasumując — na rezygnację Lina z posady wpłynęły liczne nieporozumienia z wytwórnią Universal oraz samym filmowym Dominiciem Toretto, z którym reżyser nie potrafił znaleźć wspólnego języka.

Źródło: The Hollywood Reporter

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy