Sequel Avatara z oficjalnym polskim tytułem!

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Temat powstania drugiej części Avatara przewija się w internecie oraz całej branży przemysłu filmowego od ponad dekady. Wszystko wskazuje na to, że dziś jesteśmy bliżej pozyskania jakichkolwiek informacji o sequelu filmu Jamesa Cameron niż kiedykolwiek wcześniej.

Avatar 2 wychodzi z fazy tytuły roboczego

Avatar 2 wychodzi z fazy tytuły roboczego

Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się, że sequel Avatara z 2009 roku w Polsce będzie nosić tytuł Avatar: Istota wody! Informacje podała wytwórnia 20th Century Studios oraz Disney, który stoi za dystrybucją filmu. Ogłoszenie tak ważnego punktu produkcji, jak tytuł może sugerować, że już wkrótce w pełni ruszy promocja drugiej części serii zapoczątkowanej przez Jamesa Camerona. Sam film do kin ma trafić 16 grudnia tego roku, czyli ponad 13 lat po premierze pierwszej odsłony cyklu. Wszystko (łącznie z tytułem filmu) wskazuje na to, że znaczna część fabuły Avatara: Istota wody będzie rozgrywać się w oceanach Pandory. Już na początku marca nadchodzącą produkcję zachwalał Steve Asbell, czyli prezes 20th Century Studios. Amerykanin powiedział wówczas:

To nie będzie tylko sequel, to cała saga! Mało tego to saga familijna… Film sam w sobie będzie interesujący, ale również to fascynujący powrót do naszych postaci oraz tego, w jaki sposób się rozwinęły. W zasadzie nie chodzi o to, żeby Avatar był wielkim filmem, tu rozchodzi się raczej o ważny moment kulturowy dla widzów. Uważam, że nakłonienie ludzi do ponownego odwiedzenia kina nie będzie trudne. Czy dotrzymamy daty premiery ustalonej na rok 2022? Tak! To wgniecie ludzi w fotele. Naprawdę nie jesteście gotowi na to, co przygotował Jim [Cameron].

Steve Asbell

Zobacz też: Chcieliście zobaczyć Super Mario na wielkim ekranie? Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać

Wspomniana przez prezesa wytwórni, która stoi za produkcją filmu „saga” oznacza, że Avatar faktycznie będzie składać się z co najmniej pięciu części. Według wcześniejszych zapowiedzi „trójka” ma pojawić się w 2024 roku, „czwórka” w 2026 a „piątka” w 2028!

Źródło: Disney Polska

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy