Chcieliście zobaczyć Super Mario na wielkim ekranie? Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Pełnometrażowa adaptacja jednej z najsłynniejszych serii gier autorstwa Nintendo zaliczy kolejne opóźnienie! Film miał trafić do kin jeszcze w tym roku, ale japońska firma poinformowała dziś o tym, że prace nad projektem zajmą im więcej czasu, niż pierwotnie przewidywali.

Film Super Mario Bros trafi do nas z opóźnieniem

Film Super Mario Bros trafi do nas z opóźnieniem

Shigeru Miyamoto, czyli jedna z najważniejszych osób zatrudnionych w Nintendo przesłał do fanów franczyzy Super Mario Bros bardzo smutną wiadomość. Wyczekiwany film opowiadający o przygodach najsłynniejszego włoskiego hydraulika oraz jego brata trafi do kin ze znacznym opóźnieniem. Produkcja, która nosi roboczy tytuł Super Mario Bros: The Movie początkowo miała ukazać się w kinach 21 grudnia tego roku. Miyamoto po konsultacjach z wytwórnią Illumination zdecydował się na przesunięcie daty premiery filmu na wiosnę 2023 roku. W przypadku Ameryki Północnej będzie to 7 kwietnia, natomiast w Japonii Super Mario na wielkim ekranie zobaczymy 21 dni później. W Polsce film do dystrybucji powinien trafić w podobnym terminie. Dyrektor Nintendo oczywiście przeprosił za zaistniałą sytuację oraz obiecał, że fani franczyzy mają na co czekać.

Zobacz też: Niezniszczalni 4 z pierwszym plakatem — Jason Statham, Sylvester Stallone oraz 50 Cent promują film

Niestety nie dowiedzieliśmy się, z jakiego powodu Super Mario Bros: The Movie zalicza tak istotny poślizg. Bardzo możliwe, że jest to spowodowane pandemią koronawirusa, która od dłuższego czasu krzyżuje plany kolejnych producentów filmowych. Co do samego filmu warto wspomnieć, że będzie to animacja stworzona przez wspomniane wyżej studio Illumination. Angaż przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej dostali tacy znani aktorzy jak Chris Pratt (Mario), Anya Taylor-Joy (Księżniczka Peach), Charlie Day (Lugi), Jack Black (Bowser) czy też Seth Rogen (Donkey Kong). Na ten moment nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły filmu.

Nintendo nową produkcją chce niejako przykryć blamaż, jakiego doświadczyło w roku 1993. Wówczas światło dzienne ujrzał aktorski film Super Mario Bros, który powstał na licencji japońskiej firmy. Delikatnie mówiąc komedia z Bobem Hoskinsem w głównej roli nie podbiła serc widzów zbierając głównie negatywne recenzje.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy