Jak naprawdę wygląda Harry Potter? Fanka odtworzyła książkowych bohaterów dzięki sztucznej inteligencji

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Po sukcesie serii filmów raczej ciężko wyobrazić sobie postać Harry’ego Pottera w innym wydaniu, niż tym wykreowanym przez Daniela Radcliffe’a. Oczywiście podobnie jest z innymi bohaterami takimi jak Hermiona, Ron czy nawet Lord Voldemort. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, jak postacie z książek wyglądałyby na żywo?

Harry Potter i spółka rodem z cyklu powieści

Severus Snape

Jednym z największych atutów czytania książek jest rozwijanie wyobraźni. Pochłaniając kolejne strony tekstu, w głowie automatycznie tworzymy sobie obrazy konkretnych postaci, miejsc oraz wydarzeń. Jednakże ciekawe zjawisko występuje, gdy do lektury zasiadamy po obejrzeniu filmu czy nawet filmów opartych na danej książce. Czy po seansie trylogii Ojca Chrzestnego moglibyśmy przeczytać powieść Mario Puzo i wyobrazić sobie Dona Corleone z twarzą kogoś innego niż Marlona Brando? Najprawdopodobniej tak, ale z całą pewnością byłoby to bardzo ciężkie.

Zobacz też: Dzień Ziemi – pięć prostych rzeczy, które może zrobić każdy, by pomóc planecie

Jednakże od świata włosko-amerykańskich gangsterów przejdźmy do uniwersum czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. Seria powieści autorstwa brytyjskiej pisarki międzynarodową sławę zyskała po jej zekranizowaniu przez Warner Bros. Łącznie do kin trafiło osiem filmów, w których główne skrzypce grał znany wszystkim Harry Potter oraz jego przyjaciele.

Dziś, czyli ponad dwadzieścia lat od debiutu pierwszego filmu z serii na wielkim ekranie, niemalże każdy potrafi przypomnieć sobie wygląd młodego czarodzieja. Przed Waszymi oczami na pewno pojawia się twarz Brytyjczyka – Daniela Radcliffe’a. Niemniej postać Harry’ego Pottera wytworzyła się w głowie J.K. Rowling przed tym, jak po raz pierwszy zobaczyła urodzonego w dzielnicy Fulham młodziutkiego aktora.

W związku z tym, czy zastanawialiście się kiedyś, jak „tak naprawdę” wyglądał Harry Potter oraz inni bohaterowie występujący na łamach cyklu? Temat ten zgłębiła fanka powieści autorstwa J.K. Rowling z Wietnamu. Posługująca się w internecie pseudonimem MsBananaAnna kobieta zdecydowała się na zwizualizowanie postaci znanych nam z książek o czarodziejskim świecie. Poniżej możecie znaleźć wyniki jej pracy.

LINK DO SERWISU IMGUR

Syriusz Black

Jak sztuczna inteligencja pomaga w wizualizacji książkowych postaci

Hermiona Granger

Jak sami widzicie, niektórzy bohaterowie są naprawdę bardzo podobni do odgrywających ich aktorów. Niemniej łatwo także zauważyć wiele różnic pomiędzy książkowymi postaciami a rzeczywistymi twarzami. MsBananaAnna w rozmowie z portalem Bored Panda zdradziła kulisy tworzenia powyższych ilustracji.

Teraz mam 28 lat i mieszkam w Melbourne, ale praktycznie od podstawówki byłam niesamowitym „Potterheadem”. Można powiedzieć, że dorastałam z Harrym, Ronem oraz Hermioną. Pamiętam nawet, jak w środku nocy czekałam w kolejce na wydanie nowej książki. Wpadłam na pomysł odtworzenia postaci z powieści po tym, jak szukałam fanowskich wizji Hermiony. Bardzo lubię Emmę Watson, ale zawsze uważałam, że jest zbyt ładna, żeby grać taką postać. Nie potrafiłam znaleźć żadnych wizualizacji, które odpowiadałyby opisom z książek, więc zdecydowałam się, że zrobię to sama. Po opublikowaniu pierwszego zdjęcia ludziom najwyraźniej się to spodobało, więc podjęłam się stworzenia kolejnych postaci.

MsBananaAnna

Wietnamka do zwizualizowania książkowych bohaterów posłużyła się serwisem Artbreeder. Stworzona w 2018 roku platforma wykorzystuje sztuczną inteligencję opartą na uczeniu maszynowym. MsBananaAnna tworząc postaci z uniwersum Harry’ego Pottera opierała się opisach wyglądu zaczerpniętych z książek J.K. Rowling. Ciężko zaprzeczyć temu, że praca, którą Wietnamka włożyła w odwzorowanie kolejnych bohaterów, robi ogromne wrażenie. Dodatkowo w tym miejscu warto wyróżnić siłę sztucznej inteligencji, która zbiera przesłane informacje i tworzy finalną wersję obrazu.

Lord Voldemort

Mimo tego, że nigdy nie byłem oraz już raczej nigdy nie będę fanem Harry’ego Pottera muszę przyznać, że zwizualizowanie książkowych bohaterów przez sztuczną inteligencję to naprawdę ciekawa kwestia. Sam z chęcią zobaczyłbym, jak według opisów wyglądał, chociażby wspomniany na początku tekstu Don Corleone! W sekcji komentarzy dajcie znać jakie książkowe postacie chcielibyście zobaczyć w realistycznym wydaniu. Sherlock Holmes, Legolas, Robert Langdon, Edward ze Zmierzchu a może jeszcze ktoś inny? Te kwestie pozostawiam już dla Was.

Źródło: Bored Panda

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy