Minecraft odciął Andorę od Internetu

Filmowa adaptacja gry Minecraft — Jason Momoa w obsadzie

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Temat powstania filmu, który fabularnie rozgrywałby się w świecie gry Minecraft, po raz pierwszy pojawił się jeszcze w 2014 roku. Wówczas jeden z twórców hitowego tytułu wspomniał o współpracy Mojang Studios z Warner Bros. Po wielu latach prac nad filmem wydaje się, że producenci w końcu zmierzają do punktu wyjścia.

Minecraft film — Jason Momoa w obsadzie

Minecraft film — Jason Momoa w obsadzie

Według informacji podanych przez serwis The Hollywood Reporter Jason Momoa stał się właśnie jednym z aktorów, którzy wkrótce zasilą obsadę filmu Minecraft. 42-latek fanom kina najbardziej kojarzy się ze swojej kreacji Aquamana, ale Amerykanin w swoim CV ma także wiele innych głośnych ról. Zagrał on, chociażby w Diunie, Grze o tron czy Conanie Barbarzyńcy. Dodatkowo Momoe wkrótce będziemy mogli zobaczyć także w najnowszym filmie z serii Szybcy i wściekli.

Zobacz też: Film „Biali nie potrafią skakać” dostanie remake — poznaliśmy odtwórców głównych ról

Wracając jednak do filmowej adaptacji Minecrafta — za kamerą ma stanąć Jared Hess znany przede wszystkim z wyreżyserowania komedii Gentlemen Broncos oraz Napoleon Wybuchowiec. Premiera filmu była wielokrotnie przekładana, ale ostatnie ruchy Mojang Studios oraz Warner Bros. sugerują, że obie firmy nie zdecydowały się na ostateczne porzucenie projektu. Wręcz przeciwnie! Minecraft nabiera rozpędu i angażuje coraz więcej osób.

Wydaje się, że twórcy filmowi w ostatnich latach zauważyli w branży gier wideo sporą żyłę złota. Dla przykładu Paramount na przestrzeni dwóch lat zarobiło ogromne pieniądze dzięki dwóm filmom z serii Sonic: Szybki jak błyskawica, które bezpośrednio nawiązują do postaci niebieskiego jeża znanego nam z cyklu gier wideo.

Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących fabuły filmu Minecraft. Niemniej prawa Warner Bros. do tworzenia produktów związanych z grą autorstwa Mojang Studios wygasają w styczniu 2023 roku. Oznacza to, że prace nad filmem najprawdopodobniej będą musiały ruszyć na dobre jeszcze przed tym terminem.

Źródło: The Hollywood Reporter & Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy