doktor strange w multiwersum obledu film 2022

Premiery kinowe w maju – Doktor Strange, Downton Abbey i wiele więcej

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Maj zbliża się do nas wielkimi krokami. Już za kilkanaście dni przywita nas piąty miesiąc tego roku. Z tej okazji klasycznie, jak co cztery tygodnie, warto przyjrzeć się najciekawszym premierom filmowym danego miesiąca.

Maj – premiery kinowe

Maj - premiery kinowe

Kwiecień dla wszystkich fanów kina nie był zbyt łaskawy. Mam tu na myśli przede wszystkim wyczekiwaną premierę Morbiusa. Film, w którym główną rolę zagrał Jared Leto, zdecydowanie rozczarował wszystkich sympatyków kina superbohaterskiego. Podobnie było w przypadku Fantastycznych Zwierząt: Tajemnice Dumbledore’a. Jednym z niewielu kwietniowych filmów, który nie zawiódł oczekiwań fanów, wydaje się być Wszystko wszędzie naraz. Produkcja na kilka dni od premiery zbiera bardzo pozytywne recenzje i zdaje się, że może sięgnąć po tytuł najlepszego filmu kwietnia.

Zobacz też: Serial Fallout – co wiemy na ten moment?

Niemniej kwiecień powoli zbliża się do końca, więc nasza uwaga powinna zostać skierowana na maj. Piąty miesiąc tego roku zapowiada się naprawdę ciekawie. Poniżej znajdziecie zestawienie najgłośniejszych filmów, które swoją polską premierę zaliczą w maju tego roku.

Doktor Strange w multiwersum obłędu (6 maja)

Sam początek maja i od razu chyba największa „bomba”. Kolejny film z uniwersum Marvela skupi się na tytułowym superbohaterze, którego jednym z głównych atrybutów jest czerwona peleryna. Zgodnie z tym, co mogliśmy zobaczyć w trailerach motywem przewodnim filmu będzie walka Strange’a z Baronem Mordo. W głównego bohatera już po raz szósty wcieli się Benedict Cumberbatch. Poza Brytyjczykiem w multiwersum obłędu będziemy mogli zobaczyć takich aktorów jak Chiwetel Ejiofor, Benedict Wong, Michael Stuhlbarg, Elizabeth Olsen oraz Rachel McAdams.

Za kamerą wyczekiwanej produkcji stanął natomiast Sam Raimi, który w swoim CV ma może pochwalić się wyreżyserowanie, chociażby trzech pierwszych filmów z serii Spider-Man (2002, 2004 i 2007) oraz horroru Wrota do piekieł. Doktor Strange w multiwersum obłędu to przede wszystkim pozycja obowiązkowa dla wszystkich wiernych fanów MCU.

Downton Abbey: Nowa epoka (6 maja)

Tego samego dnia, co powyższa pozycja do kin trafi także kontynuacja filmu Downton Abbey z 2019 roku. Brytyjska produkcja jest tak naprawdę pełnometrażową adaptacją serialu o tym samym tytule. Nowa epoka po raz kolejny przybliży nam historię rodziny Crawleyów, jednak w tym przypadku fabularne wydarzenia rozegrają się w scenerii Lazurowego Wybrzeża. W najważniejszych rolach obsadzeni zostali ci sami aktorzy, co 3 lata wcześniej.

Oznacza to, że na wielkim ekranie będziemy mogli oglądać, chociażby Maggie Smith, Hugh Bonneville’a, Michelle Dockrey czy Elizabeth McGoven. Jeśli mielibyśmy szukać różnic, to znajdziemy je chociażby w rubryczce „reżyser”. Za kamerą Nowej epoki stanie Simon Curtis, a nie jak w przypadku produkcji z 2019 roku – Michael Engler.

Boscy (13 maja)

Nie, nie jest to pełnometrażowa adaptacja serialu Rodzinka.pl! Boscy to hiszpański komediodramat z Penelope Cruz i Antonio Banderasem w rolach głównych. Film swoją premierę miał jeszcze w 2021 roku, ale do polskich kin trafia on dopiero teraz. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy zwrócić na niego naszej uwagi. Jest to pozycja przede wszystkim dla fanów filmów o kręceniu filmów! Fabuła Boskich skupia się na ekscentrycznym bogaczu, który wpadł na pomysł nakręcenia własnego dzieła kinowego. To, co dzieje się później to już jedynie odzwierciadlenie hasła „komediodramat”.

Pan Wilk i spółka. Bad Guys (27 maja)

Na sam koniec propozycja dla najmłodszych, ale nie tylko. Bad Guys to film produkcji DreamWorks Animation, który opowiada o zwierzęcym gangu, który zamierza raz na zawsze zerwać z kryminalną przeszłością. Animacja jest oparta na cyklu książek autorstwa Aarona Blableya o takim samym tytule. Film swoją światową premierę miał już w wielu państwach, ale do Polski trafi dopiero pod koniec maja.

Pozostałe premiery filmowe

Pozostałe premiery filmowe

Oczywiście poza powyższymi tytułami do kin trafi także wiele innych równie interesujących pozycji. Poniżej znajdziecie listę pozostałych wartych wyróżnienia filmów, które swój polski debiut zaliczą w maju tego roku.

  • Influencer (13 maja)
  • Kapitan Nova (13 maja)
  • Smutek (20 maja)
  • Mała mama (20 maja)
  • Dogtanian. Psi muszkieter (27 maja)

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy