joker batman

Czy nowy Batman spotka się z Jokerem granym przez Joaquina Phoenixa?

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

Od kiedy do kin zawitał nowy „Batman” fani snują przeróżne teorie dotyczące m.in. spotkania Mrocznego Rycerza z najnowszą inkarnacją Jokera.

Reżyser nowego „Batmana”, Matt Reeves, w wywiadzie dla magazynu „Total Film” wyjawił jakie są szanse na ponowne spotkanie Batmana i Jokera na dużym ekranie.

Batman 2022 Robert Pattinson

Według niego na ten moment jest to mało realne.

Kończyłem właśnie zdjęcia do ostatniego filmu z serii „Planeta Małp” kiedy zaangażowałem się w „Batmana”. Było to w 2017 roku, czyli pięć lat temu. Gdy zacząłem prace nad scenariuszem film „Joker” jeszcze nie miał swojej premiery (…). Nigdy więc nie było żadnych rozmów o crossoverze Batmana i Jokera w naszym filmie.

Powiedział Matt Reeves – reżyser filmu „Batman”

Nie zmienia to faktu, że według fanów, filmy „Batman” i „Joker” dzielą to samo uniwersum. Choć może to być nie do końca zgodne z rzeczywistością obu filmów. Z pewnością oba dzieła są do siebie zbliżone pod względem ogólnej atmosfery czy środków formalnych (przy czym oczywiście „Batman” ma zdecydowanie większy rozmach).

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że ani Matt Reeves ani Warner Bros. nie wykluczają kompletnie możliwości pojawienia się Jokera w kolejnym filmie o Batmanie. Po prostu słyszymy, że na ten moment nie ma rozmów o takim crossoverze co nie znaczy, że ich w przyszłości nie będzie. W chwili obecnej, studio i twórcy skupiają się na premierze „Batmana”. Czekają też zapewne na wyniki finansowe i odbiór fanów.

Co do obecności Supermana w uniwersum Batmana stworzonym przez Matta Reevesa, to tutaj sprawa wygląda zdecydowanie gorzej.

Na chwilę obecną twórcy nie widzą dla niego miejsca. Głównie dlatego, że „Batman” pomyślany jest jako film bliski rzeczywistości (na tyle, na ile to możliwe) i nie występują w nim elementy sił nadprzyrodzonych czy kosmicznych. Superman wprowadziłby wątki science-fiction, a te nie pasują do realizmu filmów Reevesa.

Przeczytaj także: Przed premierą filmu „Batman” warto przypomnieć sobie „Batman: The Animated Series”

Aczkolwiek, co ciekawe, na rynku pojawiła się powieść „Before the Batman: An Original Movie Novel” stanowiąca prequel filmu „Batman”, w której potwierdzono istnienie w tym uniwersum Lexa Luthora, czyli największego wroga Supermana. A to siłą rzeczy otwiera pewne drzwi dla Człowieka ze Stali. Pytanie tylko czy twórcy filmowi będą chcieli łączyć się ze światem książek, czy może traktować je jako poszerzanie świata Gotham, ale trochę na marginesie.

Tym niemniej fani DC i Batmana mogą zacierać ręce, gdyż Warner szykuje co najmniej kilka spin-offów nowego filmu.

Czeka nas m.in. seria „Catwoman” oraz „Pingwin„. Mówi się też o serii skupionej wokół policjantów Gotham City, a także wokół szpitala dla psychicznie chorych przestępców, Arkham Asylum. Wszystkie mają trafić na HBO Max.

„Batman” od 4 marca jest już obecny m.in. w polskich kinach. W filmie występują m.in. Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrell i Paul Dano.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy