oppenheimer zdjecie cillian murphy

Cillian Murphy na pierwszym zdjęciu z filmu „Oppenheimer” Christophera Nolana

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

„Oppenheimer” Christophera Nolana powoli nabiera konkretnych kształtów. W sieci zadebiutowało pierwsze zdjęcie z filmu, na którym możemy zobaczyć Cilliana Murphy’ego wcielającego się w tytułowego fizyka Roberta Oppenheimera.

O czym będzie film „Oppenheimer”?

oppenheimer film cillian murphy
Cillian Murphy jako Robert Oppenheimer

Film Nolana opowie o życiu fizyka. Oppenheimer podczas II wojny światowej pracował przy tajnym, amerykańskim programie badawczym o nazwie Projekt Manhattan. Program ten powstał na polecenie prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta w 1942 roku. Jego celem była konstrukcja broni atomowej.

Christopher Nolan nie tylko reżyseruje film o Robercie Oppenheimerze, ale napisał też do niego scenariusz. Skrypt oparty jest na książce „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera” autorstwa Kaia Barda i Martina J. Sherwina.

Budżet filmu „Oppenheimer” opiewa na kwotę 100 mln dolarów.

Oznacza to, że nie będzie to kameralna biografia człowieka zwanego „ojcem bomby atomowej”.

Do tego warto zwrócić uwagę na fakt, że i w tym przypadku Nolan skorzysta z kamer IMAX 65mm, co zwiastuje zapewne niemały rozmach tej produkcji. Za zdjęcia ponownie odpowiada Hoyte Van Hoytema, który pracował już z Nolanem przy takich filmach jak „Interstellar„, „Tenet„, czy „Dunkierka„.

Kto gra w filmie „Oppenheimer”?

Sama obsada filmu „Oppenheimer” prezentuje się imponująco. Na ekranie pojawią się m.in. Matt Damon, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Florence Pugh, Rami Malek, Alden Ehrenreich, Jack Quaid czy Kenneth Branagh.

Czytaj także: John Carpenter zapowiada reboot filmu „Coś”

Premiera filmu „Oppenheimer” zapowiadana jest na 21 lipca 2023 roku. Na ten moment czekamy na pierwszy zwiastun, a potem już tylko na samą premierę.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy