Zwiastun filmu „Diuna” Denisa Villeneuve’a pojawi się jeszcze w sierpniu przed pokazami „Tenet”, ale tylko na wybranych rynkach. W pełnej i szerzej dostępnej wersji ma być opublikowany nieco później.

„Diuna” – podobno zwiastun już jest wyświetlany

 

Jak informuje serwis Trailer-track.com, trwający 1 minutę i 37 sekund trailer „Diuny” zaczął pojawiać się w kinach w Kanadzie. Amatorskie nagrania z kin krążą już w sieci. Oficjalnie jednak zwiastun ma być pokazywany w kinach w Ameryce Północnej od 31 sierpnia. Zapowiedź „Diuny” ma poprzedzać seanse „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. Pełna wersja zwiastuna ma mieć oficjalną premierę 9 września

Film Villeneuve’a to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku

„Diuna” to ekranizacja książki Franka Herberta o tym samym tytule. Jest to jedna z najpopularniejszych powieści z gatunku science fiction. Dotychczasowe próby przeniesienia jej na duży ekran nie były zbyt udane. Tym razem zadania podjął się Denis Villeneuve, reżyser takich filmów jak „Blade Runner 2049” czy „Nowy początek”. Wedle wstępnych zapowiedzi film ma mieć dwie części. To był jeden z warunków, których spełnienia wymagał kanadyjski reżyser. W rolach głównych wystąpią: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, David Dastmalchian, Chang Chen, Sharon Duncan-Brewster, Charlotte Rampling, Jason Momoa i Javier Bardem. 

Czytaj też: Dziś premiera „Tenet”. Tom Cruise już był w kinie, a czy Ty się wybierasz?

Film jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2020 roku. Jednak podobnie jak w przypadku innych tegorocznych blockbusterów, jego twórcy czekają na rozwój sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. „Diuna” ma 18 grudnia trafić na ekrany kin w USA i Wielkiej Brytanii. Czy tak się stanie, zależy m.in. od wyniku filmu „Tenet”, który od dziś (26 sierpnia) można oglądać w polskich kinach. Jeżeli produkcja Christophera Nolana poniesie klapę, to inne wysokobudżetowe produkcje trafią do kalendarza premier na 2021 rok. 

Źródło: Trailer-track.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik