Okładka gry "Call of Duty Black Ops 6" na Game Pass, przedstawiająca żołnierza z bronią w ręku, na ciemnym tle z elementami pomarańczowymi.

Call of Duty w Xbox Game Pass jednak nie dla każdego. Microsoft ujawnił zmiany w usłudze i podwyżki cen

2 minuty czytania
Komentarze

Kiedy pisaliśmy o tym, że Call of Duty: Black Ops 6 trafi do Xbox Game Pass w dniu premiery, nie spodziewaliśmy się jeszcze tak sprytnej zagrywki Microsoftu. Powyższe zdanie bowiem dalej jest prawdziwe, ale za nim idzie nie tylko podwyżka ceny XGP Ultimate, ale również wprowadzenie gorszego progu Standard. Oto oficjalne szczegóły.

Call of Duty sprawiło, że Xbox Game Pass zalicza trzęsienie ziemi

Baner promocyjny 3 miesiące PC Game Pass za darmo z postaciami z różnych gier, logo Xbox pośrodku.
Fot. Xbox / materiały prasowe

Do tej pory zarówno podstawowe Xbox Game Pass, jak i najdroższe Xbox Game Pass Ultimate oferowały dostęp do gier Xbox Game Studios w dniu premiery. To było świetne, że w cenie 40 złotych miesięcznie, mogliśmy zagrać w takie tytuły jak Forza Horizon 5, Starfield czy też niedawne Hellblade 2: Senua’s Saga.

To się jednak zmienia wraz z 10 lipca, ponieważ usługa rozbija się na dwa nowe progi: Ultimate oraz Standard. Różnica jest oczywiście jedna, premierowy dostęp do dzieł Xbox Game Studios. Sprytna zagrywka, mając na uwadze Call of Duty: Black Ops 6, które ukaże się już 25 października 2024 r.

Warto też dodać, że Xbox Game Pass Standard zawrze dostęp do usług online, w porównaniu do wycofanego dla nowych użytkowników Xbox Game Pass Console. Droższy próg zapewni też katalog gier z EA Play oraz streaming tytułów z chmury.

Ile nowi użytkownicy Xbox Game Pass zapłacą od 10 lipca 2024 r.?

Zwiastun Call of Duty: Black Ops 6

Wraz z powyższym ogłoszeniem, Microsoft udostępnił też dokument z wykazem nowych cen w poszczególnych krajach, w tym również w Polsce. Oto szczegóły:

UsługaStara cenaNowa cena
Xbox Game Pass Ultimate62,99 zł73,99 zł
PC Game Pass39,99 zł47,99 zł

W obecnej chwili wiemy, że usługa Xbox Game Pass Standard zostanie udostępniona na konsolach Xbox Series X|S w najbliższych miesiącach. Ma ona być wyceniona na 14,99 dolarów (wcześniej Microsoft przeliczał tę wartość na 52,99 zł).

Polskich szczegółów obecnie tu nie znamy. Wiemy za to także, że największe hity w dniu premiery utrzyma też PC Game Pass. Najgorzej będą mieć więc konsolowcy, stojący przed wyborem Standard lub Ultimate Z pewnością najbliższe dni i tu wyjaśnią nam więcej.

Źródło: Xbox. Zdjęcie otwierające: Xbox / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw