Wiking z brodą w pierwszym planie trzyma topór, w tle widoczni są inni wojownicy i wikingowski statek, a na górze obrazu logo gry "Assassin's Creed Valhalla".
LINKI AFILIACYJNE

5 najlepszych gier w Amazon Luna. Jest tu w co pograć

5 minut czytania
Komentarze

Po tym, jak dosyć niespodziewanie usługa Amazon Luna zadebiutowała na polskim rynku, wielu graczy zdecydowało się bliżej zapoznać z serwisem do strumieniowania gier w chmurze. Jednakże najważniejsze pytanie, jakie możemy sobie postawić to – jakie tytuły znajdziemy w usłudze?

Najlepsze gry w Amazon Luna

Amazon Luna logo i kontroler na fioletowym tle z ekranami komputerów, tabletów i telefonów pokazującymi grę wyścigową z niebieskim samochodem.
Fot. Amazon Luna / materiały prasowe

Dopiero co Amazon Luna zadebiutowała na polskim rynku, a już teraz usługa wchodząca w skład Amazon Prime wzbudza ogromne zainteresowanie graczy znad Wisły. Gwoli przypomnienia zaznaczmy, że omawiana właśnie platforma służy do strumieniowania gier w chmurze.

Oznacza to, że gracze mogą odtwarzać popularne tytuły bez potrzeby posiadania mocnego sprzętu komputerowego czy konsol do gier. Cała platforma wykorzystuje technologię cloud gaming, która przenosi moc obliczeniową potrzebną do uruchomienia gry na serwery Amazon Web Services (AWS), skąd obraz gry jest strumieniowany do urządzenia użytkownika.

Co ciekawe na bazie benchmarku z gry Assassin’s Creed: Valhalla oceniliśmy, że Amazon Luna pozwala odtworzyć ten tytuł w podobnej jakości, co komputer gamingowy za około 7 tysięcy złotych.

Klatki są bardzo porównywalne z RTX 3080, który w obecnej generacji kart odpowiada mniej więcej RTX-owi 4070. W sklepach komputerowych ceny pecetów z taką kartą zaczynają się mniej więcej od 7 tysięcy zł.

Krzysztof Wilamowski, Android.com.pl

Skoro już wspomnieliśmy o popularnej Valhalli czas przejść do najważniejszej części tego tekstu, gdzie przyjrzymy się pięciu najlepszym produkcjom dostępnym w usłudze Amazon Luna. Jeszcze raz zaznaczmy, że wszystkie poniższe tytuły dzięki omawianej dziś platformie odtworzycie nawet na przeciętnych laptopach w bardzo wysokich ustawieniach graficznych.

Assassin’s Creed: Valhalla

Assassins Creed Valhalla: trailer gry

Zacznijmy właśnie od jednej z najlepszych części serii Assassin’s Creed. Jest to bowiem świetna gra akcji z elementami RPG, stworzona przez Ubisoft, która przenosi graczy do czasów wikingów. Gracze wcielają się w postać Eivora, nieustraszonego wojownika z Norwegii, który wyrusza na podbój Anglii. Świat gry jest ogromny i pełen historycznych detali, oferując możliwość eksploracji, walki oraz podejmowania strategicznych decyzji wpływających na losy klanów. Valhalla łączy dynamiczne starcia, skradanie oraz rozwijanie umiejętności, pozwalając graczom na tworzenie własnej ścieżki w brutalnym, ale pięknym świecie wikingów.

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandowa – trailer gry

Kolejna gra akcji od Ubisoftu, jednak tym razem osadzona w uniwersum stworzonym przez Jamesa Camerona. Gracze przenoszą się do przepięknego i niebezpiecznego świata Pandory, gdzie wcielają się w Na’vi, autochtoniczną rasę walczącą o przetrwanie. Gra oferuje ogromny, otwarty świat pełen egzotycznej fauny i flory, w którym technologia łączy się z naturą. Gracze będą musieli stawić czoła zagrożeniom ze strony ludzkich korporacji, które chcą eksploatować zasoby Pandory, jednocześnie zgłębiając sekrety tej mistycznej planety.

Fortnite

Fortnite Chapter 5 Season 4 – trailer gry

Tytuł od Epic Games w trybie battle royale szybko stał się globalnym fenomenem w świecie produkcji wieloosobowych. Gra wrzuca stu graczy na wyspę, gdzie walczą o przetrwanie aż do ostatniego gracza lub drużyny. Fortnite wyróżnia się dynamiczną rozgrywką, kolorową oprawą graficzną i unikalnym mechanizmem budowania struktur obronnych i ofensywnych w czasie rzeczywistym. Regularne aktualizacje, nowe tryby gry, skórki i wydarzenia specjalne utrzymują zaangażowanie graczy, czyniąc Fortnite jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

Skull and Bones

Skull and Bones: trailer gry

Skull and Bones to gra akcji, skupiająca się na pirackich przygodach na pełnym morzu. Gracze wcielają się w kapitanów pirackich statków, eksplorując Ocean Indyjski w poszukiwaniu bogactw i chwały. Gra oferuje realistyczne bitwy morskie, gdzie taktyka i umiejętności nawigacyjne są kluczowe do pokonania wrogów. Gracze mogą modyfikować swoje statki, rekrutować załogę i tworzyć alianse lub rywalizować z innymi piratami. Skull and Bones łączy elementy strategiczne z dynamiczną akcją, oferując wciągające doświadczenie dla fanów morskich opowieści.

The Crew Motorfest

The Crew Motorfest: trailer gry

Na sam koniec dynamiczna gra wyścigowa, która przenosi graczy na rajską wyspę Oahu, część archipelagu Hawajów. Gra oferuje ogromny otwarty świat do eksploracji, z różnorodnymi trasami wyścigowymi, od miejskich ulic po górskie serpentyny i plaże. Gracze mogą brać udział w różnych typach wyścigów, z różnorodnymi pojazdami, od samochodów sportowych po motocykle i terenówki. The Crew Motorfest łączy realistyczną fizykę jazdy z elementami zręcznościowymi, oferując intensywną i emocjonującą rozgrywkę zarówno w trybie solo, jak i w multiplayerze.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Ubisoft / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw