Screen z gry EA Sports FC 24
LINKI AFILIACYJNE

Polska vs. Austria w EA Sports FC 24. Tak ma się skończyć mecz według symulacji

3 minuty czytania
Komentarze

Po tym jak EA Sports FC 24 wytypowało, że zwycięzcą EURO 2024 zostanie Francja, grzechem byłoby nie sprawdzić, jak w najbliższym meczu poradzą sobie Polacy. Przypomnijmy, że już w piątek (tj. 21 czerwca) gramy w Berlinie z Austriakami, a spotkanie już teraz nosi znamiona klasycznego „meczu o wszystko”.

Polska vs. Austria w EA Sports FC 24

Screen z gry EA Sports FC 24
Fot. Borys Francuz / Android.com.pl

Tegoroczne Mistrzostwa Europy dla polskich piłkarzy rozpoczęły się w słodko-gorzki sposób. Co prawda podopieczni Michała Probierza pokazali kawał dobrego futbolu na tle jednego z faworytów do wygrania turnieju, jednak ostatecznie ulegli Holendrom 1:2. Na szczęście jeszcze nic straconego, ponieważ przed biało-czerwonymi dwa spotkania grupowe.

Już w piątek (tj. 21 czerwca) reprezentacja Polski zmierzy się z Austrią, która również przegrała swój pierwszy mecz w grupie D. W związku z tym stawką spotkania są niezwykle cenne trzy punkty, które mogą przybliżyć nas lub rywali do upragnionego awansu.

W formie wróżby przed nadchodzącą rywalizacją postanowiłem zaangażować do sprawy EA Sports FC 24. W końcu produkcję od Electronic Arts niejednokrotnie udowadniały, że potrafią trafnie „typować” wyniki ważnych meczów.

Niestety w przeprowadzonej przeze mnie symulacji… Polacy przegrali z Austriakami 0:1 po golu Michaela Gregoritscha w pierwszej połowie meczu. Jakby tego było mało, to właśnie podopieczni Ralfa Rangnicka prowadzili grę, a jednobramkowe zwycięstwo wydawało się najmniejszym wymiarem kary dla biało-czerwonych.

Oczywiście trzymam kciuki za to, że w tym przypadku EA Sports FC 24 najzwyczajniej w świecie się pomyliło, a piątkowy mecz zakończy się pewną wygraną Polaków. Jednakże jeśli produkcja Electronic Arts jakimś cudem trafi z tym wynikiem, już teraz drżę o symulacje wtorkowego meczu z Francuzami.

Co taki wynik oznaczałby dla Polaków?

Piłka do gry w piłkę nożną UEFA Euro 2024 na tle murawy boiska.
Fot. katatonia82 / Shutterstock

Tak jak już wyżej wspomniałem, mam nadzieję, że EA Sports FC 24 pomyliło się w swoim typowaniu. Niemniej przyjmijmy ten czarny scenariusz za prawdziwy. Wówczas okaże się, że ma on wiele negatywnych konsekwencji dla Polaków.

Przede wszystkim porażka praktycznie w 100% przekreśla szanse biało-czerwonych na awans z grupy D. Jedyną opcją na przejście do kolejnej fazy turnieju byłaby bardzo wysoka wygrana z Francuzami we wtorkowym meczu oraz sprzyjające wyniki w kilku pozostałych meczach turnieju.

Co więcej, byłyby to drugie Mistrzostwa Europy z rzędu, w których reprezentacja Polski nie wychodzi z grupy. Jednocześnie Austriacy w ostatnim meczu fazy grupowej walczyliby z Holendrami o to, aby awansować do fazy pucharowej bezpośrednio z drugiego miejsca lub klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc.

Tymczasem, jeśli nie wiecie, gdzie oglądać mecze Polaków na EURO 2024 odsyłam was do naszego osobnego tekstu, w którym dogłębnie przeanalizowaliśmy tę sprawę.

Dotarłeś do końca? Dziękujemy! Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Borys Francuz / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw