Bramkarz w żółtym stroju z numerem 1 i godłem Polski, obok niebieskie tło z logo Prime Video.

Amazon nakręci kolejny dokument o polskim piłkarzu. Tym razem bohaterem Wojciech Szczęsny

3 minuty czytania
Komentarze

Amazon Prime Video może liczyć na uwagę polskich widzów. Platforma streamingowa udowodniła to przy okazji premiery dwóch niedawnych dokumentów o polskich piłkarzach. Dobra passa dla naszych sportowców trwa, ponieważ już wkrótce w serwisie zadebiutuje film poświęcony Wojciechowi Szczęsnemu.

Wojciech Szczęsny bohaterem dokumentu Amazon Prime Video

Logo Prime Video na czarnym tle
Fot. Prime Video / materiały prasowe

W pierwszej połowie 2023 roku głośnym debiutem na platformie Amazon Prime Video był dokument Lewandowski – Nieznany. Film dokumentalny skupił się na sylwetce Roberta Lewandowskiego, a na początku tego roku doczekaliśmy się premiery kolejnego dokumentu poświęconego polskiemu piłkarzowi. Mowa tu oczywiście o produkcji Kuba dotyczącej Kuby Błaszczykowskiego.

Okazuje się, że Amazon nie osiada na laurach i już teraz pracuje nad trzecim filmem dokumentalnym, którego głównym bohaterem będzie polski piłkarz. Tym razem będzie to Wojciech Szczęsny, czyli bramkarz reprezentacji Polski oraz aktualny zawodnik Juventusu.

Twórcy są na wczesnym etapie produkcyjnym, a debiutu filmu powinniśmy spodziewać się w okolicach 2025 roku. Naturalnie wyczekiwany przez fanów futbolu tytuł będzie dostępny tylko i wyłącznie w Prime Video.

Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych – nazwijmy je – kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę.

Wojciech Szczęsny (cytowany za Przegląd Sportowy Onet)

Czego powinniśmy spodziewać się po dokumencie?

Bramkarz w czerwonym stroju Juventus z namalowanymi czerwononymi paskami na policzkach krzyczy podczas meczu.
Fot. Instagram / @wojciech.szczesny1

Wspomniane wcześniej dokumenty o Robercie Lewandowskim oraz Kubie Błaszczykowskim pokazały, że Prime Video w bardzo dogłębny sposób analizuje nie tylko sportowe osiągnięcia bohaterów filmów, ale przede wszystkim skupia się na ich dzieciństwie i młodości.

Zaznaczmy, że w przypadku Wojciecha Szczęsnego może być to o tyle ciekawe, ponieważ wywodzi się on z piłkarskiej rodziny. Ojciec aktualnego bramkarza reprezentacji Polski – Maciej również był piłkarzem, a swego czasu zaliczył nawet siedem występów w kadrze narodowej.

Aktualnie Szczęsny jest zawodnikiem Juventusu, jednak w przeszłości reprezentował również barwy Arsenalu czy AS Romy. W związku z tym wszyscy fani futbolu mogą spodziewać się po dokumencie od Prime Video naprawdę wartościowej produkcji poświęconej 82-krotnemu reprezentantowi Polski.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy panujące upały uprzykrzają ci życie? Jeśli tak, to podziel się z nami swoimi sposobami radzenia sobie z nadmiarem ciepła w mieszkaniu.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet. Zdjęcie otwierające: Instagram / @wojciech.szczesny1, Prime Video, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw