Osoba siedząca przed telewizorem z wyświetlonymi logotypami kanałów HBO, HBO2 i HBO3.
LINKI AFILIACYJNE

Funkcja Max, której mogłeś nie znać. Odtrutka na nudę w streamingu

3 minuty czytania
Komentarze

Jest pewna funkcja Max, czyli nowej aplikacji i serwisu streamingowego, która niekoniecznie jest znana wszystkim. Trudno określić ją mianem nowości, ponieważ taką samą funkcjonalność oferowało HBO Max, ale w przypadku ulepszonej wersji serwisu, jest kilka zmian. Jeżeli ktoś nie potrafi zdecydować się na to, co oglądać, to ta funkcja Max może pomóc mu w rozwiązaniu problemu.

Funkcja Max kanały na żywo

Telewizor na ścianie wyświetla interfejs Max z miniaturą filmu "Diuna: Część Druga".
Fot. Avishak / Shutterstock / Max / zrzut ekranu, montaż własny

Debiut Max w Polsce przyniósł trochę zmian w samym serwisie, ale nie są one rewolucyjne. Kiedy już zalogujemy się do Max, przekonamy się o tym na własne oczy. Większe powody do zmartwień mogą mieć użytkownicy Playera, ponieważ Max sprawił, że ten serwis traci rację bytu. Jednak wraz ze wchłonięciem większości treści z Playera, pojawiła się także funkcja Max, która rozwinęła tą już dostępną w HBO Max. Chodzi o kanały na żywo.

Funkcja Max z kanałami na żywo. Interfejs usługi streamingowej HBO Max z listą popularnych filmów, kanałów na żywo i sugestiami do obejrzenia po serialu „Plotkara”.
Dostęp do kanałów na żywo na platformie Max. Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Posiadając subskrypcję platformy streamingowej, otrzymujemy dostęp do kanałów telewizji linearnej w formie online. Mowa tutaj o dostępie do HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD. Ten ostatni pojawił się w ofercie dopiero przy debiucie Max. Trudno uznać to za najlepszą telewizję internetową za darmo, ponieważ opłacana jest subskrypcja, ale to swojego rodzaju dodatek do całości.

Zapewne niewiele osób z niego korzystało, ponieważ streaming ma to do siebie, że wybieramy tam produkcje, które chcemy obejrzeć w danym momencie. Zwykła telewizja tego nie zapewnia, ponieważ uzależniona jest od swojej ramówki.

Co dają kanały na żywo w streamingu?

Zbliżenie twarzy mężczyzny z brodą na ciemnym tle, napis "Władca Pierścieni: Dwie wieże" w lewym dolnym rogu ekranu.
Władca Pierścieni oglądany na żywo w aplikacji Max. Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Warto jednak podejść do tego tematu trochę inaczej. Funkcja Max z kanałami na żywo otwiera bowiem nowe możliwości dla subskrybentów. Zastanawiając się nad tym, co obejrzeć, można odpalić któryś z kanałów HBO i zobaczyć, co tam aktualnie jest nadawane. Można trafić np. na film Władca Pierścieni, który następnie uruchomimy z poziomu samej aplikacji. Czasem też trafi się jakiś serial, którego nie znamy, a może nam się spodobać.

Plusem tego rozwiązania jest to, że praktycznie wszystko, co pojawia się na kanałach HBO, znajdziemy w aplikacji Max. Innymi słowy, takie kanały na żywo można traktować jako źródło inspiracji. Wystarczy w aplikacji lub na stronie Max przejechać do odpowiedniej sekcji i oglądać.

Źródło: opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: DC Studio / Shutterstock / HBO, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw