Kadr z gry Indiana Jones i Wielki Krąg. Mężczyzna w stylowym kapeluszu i skórzanej kurtce z zamyślonym spojrzeniem na ciemnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Indiana Jones znów przemówi polskim głosem. Znamy obsadę dubbingową gry Indiana Jones i Wielki Krąg

3 minuty czytania
Komentarze

W niedawnym filmie Indiana Jones i artefakt przeznaczenia po raz pierwszy w historii tej kultowej serii mogliśmy doświadczyć pełnego polskiego dubbingu. Szybko okazuje się, że nie była to jedyna okazja, kiedy Harrison Ford „przemówił po polsku”. To samo wydarzy się bowiem w grze Indiana Jones i Wielki Krąg.

Indiana Jones i Wielki Krąg odsłania kolejne karty

Kadr z gry Indiana Jones i Wielki Krąg. Mężczyzna z zadrapaniami na twarzy leżący na ziemi, patrzy na osobę poza kadrem z zaniepokojeniem i determinacją.
Fot. Bethesda Polska / YouTube, zrzut ekranu

Ostatnie lata są bardzo intensywne dla franczyzy Indiana Jones. Najpierw w czerwcu 2023 roku swojego debiutu doczekał się piąty film z tej hitowej serii, który najprawdopodobniej stanowi również zwieńczenie przygód najsłynniejszego archeologa na wielkim ekranie. Nie oznacza to jednak, że Lucasfilm składa broń i zabiera się za całkowicie nowe projekty.

Pod koniec tego roku swój debiut zaliczy bowiem Indiana Jones i Wielki Krąg, czyli gra przygodowa stworzona przez studio Bethesda. Dokładana data premiery tej produkcji wciąż nie jest znana, jednak już teraz wiemy, że pojawi się ona w usłudze Game Pass na Xbox Series X|S oraz PC.

Co więcej, niedawno polski oddział Bethesdy przedstawił skład obsady dubbingowej, która użyczy swoich głosów postaciom z nadchodzącej gry. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że w Indianę Jonesa wcieli się Albert Osik. Co ciekawe w filmie Indiana Jones i artefakt przeznaczenia z czerwca zeszłego roku oryginalny głos Harrisona Forda w polskim dubbingu zastąpił inny aktor – Marek Lewandowski.

Z radością ogłaszamy polską wersję gry Indiana Jones i Wielki Krąg, w której głosów użyczą: Albert Osik (Indiana Jones), Zuzanna Galia (Gina), Artur Dziurman (Locus) i Krzysztof Cybiński (Voss).

Bethesda Polska na platformie X
Tweet z ogłoszeniem polskiej wersji gry Indiana Jones i Wielki Krąg, zawierający obraz klipu wideo przedstawiający zasypaną śniegiem drewnianą konstrukcję w górach.
Fot. X, zrzut ekranu

Co wiemy nowej grze Bethesdy?

Kadr z gry Indiana Jones i Wielki krąg. Trzej żołnierze w dżungli, jeden wymachuje maczetą, dwaj inni celują z broni, w tle posąg Buddy.
Fot. Bethesda / materiały prasowe

Mimo wielu materiałów, które ochoczo publikuje Lucasfilm, wciąż nie znamy dokładnej daty debiutu gry Indiana Jones i Wielki Krąg. Jest to o tyle ciekawe, ponieważ zaledwie kilka dni temu na platformie YouTube pojawił się ponad pięciominutowy film przedstawiający zarys fabularny tej produkcji.

Za stworzenie gry odpowiada Bethesda, a w dniu debiutu będzie ona dostępna w wersjach na Xbox Series X|S oraz PC. Naturalnie postacią, w którą wcielą się gracze, będzie sam Indiana Jones, czyli postać, która już kilka dekad temu na dobre wpisała się w kanon popkultury.

Odkryj jedną z największych tajemnic historii w pierwszoosobowej przygodzie dla pojedynczego gracza. Jest rok 1937. Złowrogie siły przemierzają świat w poszukiwaniu sekretu starożytnej mocy związanej z Wielkim Kręgiem i tylko jedna osoba może je powstrzymać – Indiana Jones.

Prezentacja gry

Tymczasem, jeśli chcielibyście nieco cofnąć się w czasie, już teraz odsyłam do naszych tekstów poświęconych kultowym produkcjom sprzed lat.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Jeśli tropikalna pogoda w Polsce doskwiera także tobie, podziel się z nami swoimi sposobami radzenia sobie z upałami!

Źródło: X. Zdjęcie otwierające: Bethesda Polska / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw