Telewizor z platformą Max w trybie ekranu głównego, wyświetlający różne programy telewizyjne i filmy; w tle widać rękę trzymającą pilot.

Jak pobrać Max na TV? Poradnik krok po kroku

4 minuty czytania
Komentarze

Jak pobrać Max na TV? Tego typu pytania mogą zadawać sobie wszyscy sympatycy streamingu, którzy jednak nie do końca radzą sobie z pewnymi zagadnieniami technologicznymi. Niemniej w tym miejscu cały na biało wchodzi nasz poradnik dotyczący tego problemu oraz kilku pobocznych tematów.

Jak pobrać Max na TV? To wyjątkowo proste

Telewizor zawieszony na ścianie wyświetlający programy sportowe, w tle biała ceglana ściana. Na stole poniżej konsola do gier i dwa kontrolery.
Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Nie tak dawno przyglądaliśmy się temu, ile kosztuje Max. Przypomnijmy jedynie, że jest to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych dostępnych na rynku, który niedawno zastąpił HBO Max. Sama platforma należy natomiast do Warner Bros. Discovery, czyli hegemona branży rozrywkowej. Oznacza to, że w ramach biblioteki filmów, seriali i programów znajdziemy w niej mnóstwo hitów oraz dobrze zapowiadających się produkcji. Niemniej o tym w dalszej części tego tekstu.

Najpierw należy bowiem skupić się na nadrzędnej kwestii dotyczącej korzystania z każdego serwisu streamingowego. Mowa tu oczywiście o pobraniu i zainstalowaniu aplikacji Max na telewizory. Okazuje się, że ten proces nie jest aż tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Cóż, nie ma co przedłużać, więc wspólnie zadajmy sobie pytanie — jak pobrać Max na TV?

Jak pobrać Max na TV? Całe zagadnienie krok po kroku

Ekran telewizora z informacją "HBO Max to teraz Max" oraz instrukcją pobrania nowej aplikacji Max i zalogowania się do konta.
Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Aby móc cieszyć się z wykupionej subskrypcji, a co za tym idzie dostępu do biblioteki Max, należy zaopatrzyć się w aplikację serwisu streamingowego. Oczywiście mowa tu o urządzeniach mobilnych oraz telewizorach, które są głównym obiektem zainteresowań tego tekstu. Przypomnijmy, że widzowie korzystający na co dzień z komputerów stacjonarnych czy laptopów mogą bowiem skorzystać z witryny internetowej max.com.

Tymczasem pozostałe odbiorniki powinny zaopatrzyć się w aplikację Max. Tutaj z pomocą przychodzi nam sklep Google Play dla urządzeń z systemem Android oraz App Store dla odpowiedników z iOS od Apple. Osoby korzystające ze Smart TV lub popularnych odtwarzaczy multimedialnych (tzw. sticków) powinny na swoich urządzeniach udać się do sklepu z aplikacjami, a następnie pobrać tam Max. Odpowiednie linki znajdziecie poniżej.

Po kliknięciu przycisku „pobierz” aplikacja automatycznie się zainstaluje, a dostęp do niej uzyskamy w podglądzie wszystkich zainstalowanych programów. Tam nie pozostaje nam nic innego jak zalogowanie się do konta i korzystanie z zasobów serwisu.

Zaznaczmy również, że w przypadku Smart TV marki Samsung należy udać się do segmentu z aplikacjami, a następnie wyszukać Max w górnej części ekranu. Tymczasem południowokoreańskie LG w menu przechodzimy do LG Content Store, czyli lokalnego sklepu z programami. Następnie, jeśli urządzenie samo nie zaproponuje nam pobrania interesującej nas aplikacji, należy samemu znaleźć ją za pomocą wyszukiwarki. Cóż sami widzicie — kwestia tego, jak pobrać Max na TV jest wyjątkowo prosta.

Jak oglądać Max na telewizorze? Logowanie i proces weryfikacji

Tak jak już wspomniałem, tuż po pobraniu i zainstalowaniu platformy musimy się do niej jeszcze zalogować. Po wpisaniu odpowiedniego adresu mailowego oraz hasła wyświetli się przed wami kod składający się z ciągu cyfr i liter. Wówczas należy udać się do serwisu streamingowego na komputerze stacjonarnym, laptopie lub telefonie. Dokładniej mówiąc, chodzi o tę podstronę, gdzie wpisujemy wyświetlony na ekranie kod.

Taki zabieg ma na celu zweryfikowanie tożsamości osoby, która loguje się na nowe urządzenie (w tym przypadku telewizor). Jeśli kod będzie się zgadać, otrzymamy dostęp do serwisu streamingowego, a ten zapamięta już telewizor, jako zapisany sprzęt. Oznacza to, że przy następnym odpalaniu aplikacji nie będziemy musieli korzystać z żadnych kodów autoryzacyjnych.

Jak pobrać Max na TV? Podsumowanie

Skoro rozwialiśmy już wszystkie wątpliwości dotyczące tego, jak pobrać Max na TV oraz jak oglądać Max na telewizorze warto kierować się w stronę końca tego tekstu. Tutaj spotkamy się natomiast z zestawieniem poradników dotyczących jednego z największych rywali serwisu streamingowego od Warner Bros. Discovery, czyli Netfliksa. Zbiór wszystkich naszych artykułów znajdziecie poniżej.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Olena Ivanova / Shutterstock / Max / montaż własny

Motyw