Hellraiser powraca po latach! Nowy Pinhead będzie kobietą

2 minuty czytania
Komentarze

Kultowa franczyza Hellraiser wkrótce otrzyma swoją nową odsłonę. Tym razem twórcy zdecydowali się na świeże podejście do tematu, co zaowocowało także zaangażowaniem do produkcji „nowego” Pinheada. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego nadchodzącego horroru.

Hellraiser zostanie opowiedziany na nowo

Hellraiser zostanie opowiedziany na nowo

Nie da się ukryć, że Hellraiser to jedna z najbardziej kultowych franczyz w całej branży horrorów. Pierwszy film z serii zadebiutował w 1987 roku i praktycznie z miejsca podbił serca wszystkich fanów mrocznych oraz krwawych klimatów. W kolejnych latach doczekaliśmy aż dziesięciu kolejnych produkcji sygnowanych logiem Hellraisera. Ostatni z tych filmów pojawił się w 2018 roku. Okazuje się, że cztery lata czekania to wystarczająco długo dla twórców, którzy już 7 października zaprezentują światu nową wersję klasycznego horroru.

To właśnie na początku przyszłego miesiąca na platformie Hulu swoją premierę zaliczy film zatytułowany po prostu Hellraiser. W tym miejscu należy zaznaczyć, że reżyser horroru — David Bruckner wyraźnie zapowiada, że jego produkcja nie jest odświeżoną wersją klasycznego filmu, ale całkowicie nową opowieścią opartą o dzieło literackie Clive’a Barkera sprzed ponad 35 lat.

Niemniej wcale nie oznacza to, że na ekranie nie zobaczymy znanych nam bohaterów. Jedną z najbardziej ikonicznych dla franczyzy postaci jest zdecydowanie Pinhead. Dobrą wiadomością jest, więc to, że popularny „wysłannik piekieł” pojawi się w nadchodzącym filmie. W przyprawiającego o dreszcze antybohatera wcieli się Jamie Clayton. Hulu przedstawiło jak amerykańska transpłciowa aktorka, prezentuje się w nowej kreacji. Trzeba przyznać, że charakteryzatorzy dali niemały popis umiejętności i kreatywności!

Poza Clayton na ekranie zobaczymy jeszcze takich aktorów oraz aktorki jak Odessa A’zion, Brandon Flynn, Goran Višnjić, Drew Starkey, Adam Faison, Aoife Hinds, Selina Lo czy Hiam Abbass. W związku z tym, że w Polsce platforma Hulu jest niedostępna, debiutu nowego Hellraisera powinniśmy spodziewać się w Disney+.

Źródło: Hulu

Motyw