ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Peter Jackson zabrał głos w sprawie Władcy Pierścieni od Amazona

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Nadchodzący serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy wyraźnie podzielił społeczność Tolkienowskiego uniwersum. Za produkcję serii odpowiada Amazon, który jak się okazuje, początkowo chciał nawiązać współpracę z samym Peterem Jacksonem. Niestety w trakcie trwania prac kontakt nieco się urwał.

Trudna historia Władcy Pierścieni od Amazona

Peter Jackson zabrał głos w sprawie serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy od Amazona

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o tym, że Amazon udostępnił nowy zwiastun serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Wszystkie osoby żywo zainteresowane tematem na pewno wiedzą, że nadchodząca produkcja doszczętnie spolaryzowała fanów książek autorstwa J.R.R. Tolkiena oraz serii filmów wyreżyserowanych przez Petera Jacksona.

Nie ma co ukrywać, że w społeczności przeważają głosy zawodu. Widzowie obawiają się, że Amazon doszczętnie zniszczy niemalże krystaliczny wizerunek franczyzy. Dodatkowo krytyka dotyczy naruszania spuścizny J.R.R. Tolkiena. Niemniej pomimo takiego stanu rzeczy twórcy ogłosili, że serial do biblioteki Prime Video trafi już za mniej niż miesiąc. Cały pierwszy sezon nowego Władcy Pierścieni zostanie udostępniony 2 września. Poniżej znajdziecie zwiastun produkcji, który co by nie mówić wizualnie prezentuje się naprawdę świetnie.

Nadchodzący serial Amazon Studios Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, po raz pierwszy w historii przedstawi heroiczne legendy Drugiego Wieku Śródziemia. Akcja rozgrywa się tysiące lat przed Hobbitem oraz Władcą Pierścieni J.R.R. Tolkiena, przenosząc fanów do ery, która dała początek potężnym mocom, dzielnym bohaterom i niezłomnej nadziei. Jest to czas próby, czas powstania i upadków wielkich królestw i czas stawienia czoła najgroźniejszemu czarnemu charakterowi w literaturze Tolkiena.
Mający początek w okresie względnego spokoju, serial śledzi losy zarówno poznanych jak i nowych bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z wywołującym przerażenie złem, powracającym do Śródziemia. Od ponurych zakątków Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy otaczające elfią stolicę — lindon i zapierające dech w piersiach wyspy królestwa Númenoru, do najdalszych zakątków świata — oto opowieść o krainach i bohaterach, których dziedzictwo przetrwa długo po ich odejściu.

Opis serialu

Peter Jackson w końcu komentuje poczynania Amazona

Postacią legendarną dla trylogii Władca Pierścieni oraz Hobbit jest oczywiście Peter Jackson. Nowozelandczyk odpowiada za wyreżyserowanie wszystkich sześciu filmów z ikonicznej już franczyzy. Niestety dla całego projektu 60-latek nie został zaangażowany do tworzenia Pierścieni Władzy od Amazona. Co ciekawe zdobywca Oscara zabrał właśnie głos w sprawie nadchodzącego serialu. Wypowiedź Jacksona pozostawia sporo wątpliwości.

Zapytali mnie i Fran Walsh, czy chcemy się w to zaangażować. Wówczas odparłem, że jest to pytanie, na które nie mogę odpowiedzieć bez zapoznania się ze scenariuszem. Powiedzieli, że gdy tylko dostaną pierwsze kopie, od razu mi je wyślą. Teksty nigdy do mnie nie trafiły. To był ostatni raz, kiedy rozmawialiśmy. Jest w porządku, nie mam żadnych zażaleń. Sam będę oglądać ten serial. Nie jestem typem faceta, który komuś źle życzy. Robienie filmów jest ciężkie, więc jeśli ktoś zrobi dobrą produkcję, należy do świętować. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć Pierścienie Władzy jako w stu procentach neutralny widz.

Peter Jackson na temat współpracy z twórcami Pierścieni Władzy

Taki komentarz reżysera wzbudził sporo dyskusji. Fani uniwersum zadają sobie pytanie, czy warto oglądać nadchodzący serial, biorąc pod uwagę, że mocno galopuje w nim poprawność polityczna. Teraz do rozważań dochodzi jeszcze wypowiedź Petera Jacksona, z której jasno wynika, że Amazon dosyć nieładnie potraktował zasłużonego reżysera. Niemniej sam Nowozelandczyk zadeklarował się, że będzie śledzić nadchodzący serial.

Z pomocą zmieszanym fanom przychodzi sam Amazon, który odpowiedział na wypowiedź Jacksona. Jak się okazuje, całe zamieszanie jest związane ze skomplikowaną i delikatną historią serialu. Dodatkowo w grę wchodzą kwestie prawne, które w przypadku tak potężnych franczyz potrafią być dosyć zawiłe.

Dążąc do uzyskania praw na stworzenie naszego serialu, zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od poprzednich filmów. Mamy ogromny szacunek do Petera Jacksona oraz Władcy Pierścieni, więc jesteśmy podekscytowani, że on sam wyczekuje premiery Pierścieni Władzy.

Oświadczenie Amazon Studios

Cóż, wszystko wskazuje, że atmosfera wokół całego projektu będzie buzować aż do jego premiery. 2 września dowiemy się, czy obawy fanów oryginalnych trylogii miały swoje uzasadnienie w rzeczywistości. Do tej pory nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne doniesienia ze strony Amazona.

Źródło: The Hollywood Reporter

Sprawdź najnowsze wpisy