ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

FIFA 23 prezentuje nowe „doświadczenia meczowe” – jedyny w swoim rodzaju realizm

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Electronic Arts nie przestaje promować swojego najnowszego dzieła, jakim jest FIFA 23. Kolejna gra z piłkarskiego cyklu zadebiutuje we wrześniu, więc twórcy już teraz robią wszystko, co tylko mogą, aby przekonać do zakupu niezdecydowanych graczy. Przejawem tego są, chociażby nowe zwiastuny rozgrywki!

FIFA 23 na kolejnym zwiastunie — tym razem pod lupę bierzemy „doświadczenie meczowe”

Jeśli na bieżąco śledzicie temat, jakim jest FIFA 23, na pewno zapoznaliście się z naszą serią wpisów o nowej grze Electronic Arts. Najpierw omówiliśmy nowości, które ogólnie pojawią się w grze, a kilka dni temu skupiliśmy się na trybie kariery oraz zaimplementowanych tam rozwiązaniach. Tak się składa, że dziś amerykański deweloper udostępnił kolejny zwiastun, na którym przedstawiono następną garść informacji.

Tym razem twórcy skupili się na szeroko rozumianym „doświadczeniu meczowym”. Zasadniczo trailer opowiada nam o nowościach, które pojawią się bezpośrednio w trakcie rozgrywki na murawie. Poniżej znajdziecie najważniejsze wiadomości, które zostały dziś zaprezentowane na nowym zwiastunie. Nie owijając już w bawełnę — oto one!

Trawa jest bardziej zielona niż u sąsiada

FIFA 23 na kolejnym zwiastunie — tym razem pod lupę bierzemy "doświadczenie meczowe"

Pierwszą z nowości, które pojawią się w FIFA 23, jest udoskonalenie murawy. Tak, deweloperzy z Electronic Arts skupili się na tym, żeby źdźbła trawy wyglądały jak najbardziej realistycznie. Jakkolwiek by to nie brzmiało, twórcy postanowili stworzyć z boiska dużo żywsze i dynamiczniejsze miejsce. W związku z tym ruchy piłkarzy, sędziów oraz piłki będą realnie oddziaływać na podłoże.

Przykładem tego są, chociażby wślizgi. Po każdym takim zagraniu ślad pozostawiony przez ciało zawodnika na murawie będzie dużo bardziej unikalny oraz wyraźny. Dodatkowo „skazy” na trawie mają utrzymywać się przez całe spotkanie.

Świat wokół meczu piłkarskiego

FIFA 23 na kolejnym zwiastunie — tym razem pod lupę bierzemy "doświadczenie meczowe"

Kolejna z nowinek wydaje się być już nieco ciekawsza. Mowa tu o stworzeniu otoczki wokół święta, jakim jest mecz piłkarski. Przed wirtualnymi spotkaniami będziemy raczeni licznymi cutscenkami związanymi z wchodzeniem kibiców na stadion, przygotowywaniem murawy czy ustawianiem kamer.

Dzięki takiemu zabiegowi przenosząc się do świata FIFA 23, będziemy mogli poczuć się jak w trakcie prawdziwej transmisji meczu piłkarskiego. Przy okazji Electronic Arts pochwaliło się także zwiększeniem animacji, które wykonują kibice na trybunach. W ten sposób zachowania fanów będą dużo bardziej różnorodne oraz naturalne.

Sędziny wchodzą do gry!

FIFA 23 na kolejnym zwiastunie — tym razem pod lupę bierzemy "doświadczenie meczowe"

Jak pewnie doskonale wiecie FIFA 23, jest promowana jako pierwsza gra w historii cyklu, w której będziemy mogli zagrać kobiecymi drużynami klubowymi. W związku z tym na okładce gry znalazła się Sam Kerr. Jak się okazuje, płeć piękna pojawi się w symulatorze piłki nożnej nie tylko pod kątem zawodniczek.

Z nowego zwiastuna dowiedzieliśmy się, że dotyczy to także arbitrów! W FIFA 23 będą pojawiać się sędziny, które prowadzą mecze zarówno rozgrywane przez panów jak i panie. Jakby na to nie patrzeć są to sytuacje, które mają miejsce także w prawdziwych spotkaniach na najwyższym poziomie, więc taka nowość to jak najbardziej miłe zaskoczenie.

Wsiąkanie w mecze

FIFA 23 na kolejnym zwiastunie — tym razem pod lupę bierzemy "doświadczenie meczowe"

Okazuje się, że nadchodzący symulator piłki nożnej będzie jeszcze bardziej immersyjny. Aby tego dokonać, Electronic Arts zastosowało szereg różnych rozwiązań. Jednym z nich jest zwiększenie liczby ujęć kamery tak, aby w trakcie rozgrywania wirtualnego meczu dosłownie przenosić się na murawę.

Do grona nowości, które mają wpłynąć na immersję, należy dorzucić także nową fizykę siatek. Po raz kolejny — jakkolwiek by to nie brzmiało, twórcy zdecydowali się na stworzenie świeżych animacji oraz dźwięków wpadania piłki do bramki.

Powtórki HyperMotion 2.0 oraz ukochane cieszynki

FIFA 23 na kolejnym zwiastunie — tym razem pod lupę bierzemy "doświadczenie meczowe"

Na sam koniec nowość, którą można nazwać interaktywnymi powtórkami. Oglądając nasze najlepsze zagrania z danego spotkania, będziemy mogli sprawdzić takie informacje jak, chociażby siła strzału, odległość, z której uderzono piłkę czy statystyka xG (oczekiwane bramki).

Podobnie jak w przypadku wszystkich tych nowinek inteligentne powtórki mają wpłynąć na naszą radość oraz immersję płynącą z rozgrywki. W przypadku pierwszego z wymienionych odczuć należy wspomnieć jeszcze o zestawie nowych cieszynek. W FIFA 23 po zdobyciu bramki będziemy mogli celebrować ją kilkunastoma nowymi animacjami.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że najnowsza odsłona piłkarskiego cyklu od Electronic Arts zadebiutuje na rynku 30 września. W dniu premiery gra będzie dostępna w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Tymczasem tytuł przedpremierowo możecie zamówić na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: Electronic Arts

Sprawdź najnowsze wpisy