ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Game Pass

Rodziny Xbox Game Pass w drodze – poznaliśmy cenę oraz resztę szczegółów

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Xbox Game Pass to jedna z najpopularniejszych usług na rynku gier wideo. Już wkrótce subskrypcja stworzona przez Microsoft dostanie swoją nową wersję. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o plan rodzinny, który pozwoli graczom na jeszcze szersze korzystanie z zasobów przepustki.

Rodziny Xbox Game Pass zapowiada się całkiem nieźle

Rodziny Xbox Game Pass zapowiada się całkiem nieźle

Gdy na rynku gier wideo pojawia się nowa lub odświeżona usługa zazwyczaj obserwujemy ją z dużym zaniepokojeniem, ale także zainteresowaniem. Jest to naturalnie związane z częstym szarżowaniem twórców, którzy żądają za swoje subskrypcje ogromnych pieniędzy, dając w zamian niezbyt wiele. Nic więc dziwnego, że podobne nastroje panowały wokół zapowiedzi Xbox Game Pass Family, czyli nowego planu w tytułowej usłudze.

Na szczęście Microsoft dzisiaj zdradził najważniejsze informacje dotyczące nowości. Wszystko wskazuje na to, że amerykańska firma rozplanowała całe przedsięwzięcie dosyć logicznie i bez zbędnych kontrowersji. Już teraz gracze z Kolumbii oraz Irlandii mogą testować rodzinny plan Xbox Game Pass. Co takiego oraz za jaką kwotę oferuje subskrypcja?

Przede wszystkim w tej wersji usługi właściciel będzie mógł zaprosić do korzystania z konta aż cztery dodatkowo osoby. Oznacza to, że przy podziale kosztów będą one rozkładać się na pięć głów. W takim razie jak drogi (lub tani) jest rodzinny plan Xbox Game Pass? W Irlandii cena za pakiet wynosi 21,99 euro miesięcznie. W przeliczeniu na naszą walutę daje to około 103 złote.

Dodatkowo należy podkreślić, że tworząc dodatkowe konta, muszą one należeć do jednego regionu — tego samego, z którego pochodzi właściciel usługi. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się, kiedy plan rodzinny zawita na nasz rynek oraz jaka będzie jego lokalna cena. Niemniej, jeśli Microsoft zdecyduje się na podobne rozwiązanie co w Irlandii, opłacanie tak bogatej subskrypcji za około 20 złotych miesięcznie wydaje się być bardzo dobrym oraz opłacalnym rozwiązaniem.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy