ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
hbo max discovery plus

Miejsce HBO Max i Discovery+ zastąpi nowa usługa. Zmiany w Warner Bros. Discovery

Autor: Filip Górka Kategoria: Rozrywka

Koniec HBO Max i Discovery+ stanie się początkiem nowej, wspólnej platformy streamingowej. Warner Bros. Discovery nie wyklucza darmowej platformy z reklamami.

Koniec HBO Max jest bliski

Koniec HBO Max ma być początkiem nowej usuługi

Podczas wczorajszej rozmowy inwestorskiej CEO Warner Bros. Discovery, David Zaslav, przekazał, że HBO Max oraz Discovery+ połączą się w jedną usługę streamingową. Jeszcze nie poznaliśmy nazwy nowego tworu, ani ceny abonamentu. Debiut platformy ma odbyć się latem w przyszłym roku (w USA), z kolei w innych regionach będzie ona dostępna w 2024 roku.

Co ciekawe, korporacja rozważa wprowadzenie darmowej wersji serwisu wraz z reklamami. Nie podano jednak żadnych szczegółowych informacji. Obecnie dotychczasowe usługi, HBO Max i Discovery+, mają razem około 92 mln abonentów, jednak celem firmy jest osiągnięcie 130 mln do 2025 roku. Usługa należąca do Warner Bros. Discovery konkuruje z Netflixem (około 220 mln wykupionych subskrypcji), a także Disney+ (około 138 mln osób płaci za abonament).

Więcej filmów trafi do kin zamiast na streaming?

Wydaje się, że łączenie usług jest skutkiem obietnicy, którą złożył Zaslav po tym jak WarnerMedia i Discovery Inc. połączyły się w jedną dużą korporację medialną. CEO szuka sposobów na zaoszczędzenie 3 mld dolarów, dlatego stara się ciąć koszty.

Również wizja przyszłości dyrektora różni się od dotychczasowych działań firmy. Zaslav ma stawiać na wielkobudżetowe produkcje, które będą trafiać do kin, bo jak stwierdził: „pomysł, aby drogie filmy trafiały bezpośrednio do streamingu, nie znajdował uzasadnienia ekonomicznego„. Z kolei wskazywał na sukcesy premier filmowych takich filmów jak „Batman” czy „Elvis”. Ponadto ma on faworyzować programy typu reality i „unscripted shows”.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu ogłoszono, że filmy produkowane na wyłączność dla HBO Max zostały wycofane. Decyzja Warner Bros. o anulowaniu o „Batgirl”, „Wonder Twins” oraz „Scoob! Holiday Hunt” wzbudziło wiele kontrowersji. Zwłaszcza że ten pierwszy miał być w końcowej fazie produkcyjnej. Co więcej, z platformy streamingowej HBO rzekomo zniknęło kilka filmów m.in. „Locked Down” czy „An American Pickle”.

Źródło: NBC News; The Washington Post, The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy