ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon Prime Video nowa aplikacja wygląd na telewizorze

Tak wygląda nowa aplikacja Amazon Prime Video – jest schludnie, ale trochę „biednie”

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Nowa aplikacja Amazon Prime Video jest już częściowo udostępniania użytkownikom i pojawiła się na konsoli PlayStation 5. Firma zapowiadała duże zmiany wyglądu aplikacji, ale na naszym rynku choć te zmiany są widoczne, to nie jest ich wbrew pozorom tak dużo, jak można byłoby podejrzewać. Pierwsze wrażenie jest jednak jak najbardziej pozytywne, ponieważ w końcu nawigowanie po Amazon Prime Video jest bardziej intuicyjne. Co więc oferuje nowa aplikacja Amazon Prime Video w Polsce?

Nowa aplikacja Amazon Prime Video – wygląd i działanie

Amazon Prime Video nowa aplikacja wygląd na telewizorze

Zacznę od tego, że nowa aplikacja Amazon Prime Video choć pojawiła się na konsoli PlayStation 5, to widok w przeglądarce dalej pozostaje ten sam, do którego się już przyzwyczailiśmy. Przynajmniej w moim przypadku tak jest, ale u części użytkowników może to być inaczej. Wiadomo też, że na polskim rynku sam Amazon nie działa tak prężnie, jak w Stanach Zjednoczonych. Stąd też „odchudzony” wygląd aplikacji streamingowej. W nowym menu nie ma więc miejsca na Live TV czy dostęp do platformy sprzedażowej. Tak naprawdę dostępne jest jedynie bardzo okrojone menu, które ogranicza się w tym przypadku do trzech rzeczy: Znajdź, Strona główna oraz Moje materiały. Do tego dochodzą jeszcze Ustawienia oraz oczywiście nasz Profil.

Strona główna w nowej aplikacji wita nas poleceniami najciekawszych tytułów, skąd można dostać się bezpośrednio do nich lub po prostu przejrzeć to, co Amazon Prime Video chce nam polecić. Jest też klarowny podział na Filmy i Seriale, ale też od razu widzimy materiały, które dostępne są tylko na tej platformie. To nic nowego, ale teraz jest zdecydowanie łatwiej to przeglądać. Menu po lewej stronie, a nie na górze aplikacji, to też spore ułatwienie, które pomaga przy nawigacji. Kafelki polecanych produkcji rozszerzają się tak, jak np. w aplikacji Netflix. Szybko i łatwo zobaczymy także najpopularniejsze materiały na platformie, czyli TOP 10 w Polsce.

Pierwsze wrażenie jest takie, że Amazon Prime Video stał się trochę bardziej wygodną w nawigacji aplikacją, ale w sumie niewiele się zmieniło. Jest przyjemnie dla oka, co też ma spore znaczenie. Jak jeszcze będą dodawane napisy i lektor do tytułów, a nie trzeba będzie ich oglądać tylko w jednej dostępnej wersji, to już w ogóle będzie „bajka”.

Źródło: Amazon / Opracowanie własne

Sprawdź najnowsze wpisy