ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Call of Duty traci miliony graczy oraz dolarów — co poszło nie tak?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Jeszcze w kwietniu informowaliśmy Was, że seria Call of Duty traci graczy z niesamowitą regularnością. Wówczas spadki dotyczyły 50 milionów użytkowników w skali roku. Kilka miesięcy później sytuacja kultowego cyklu wcale nie wygląda lepiej. Światełkiem w tunelu wydaje się być jedynie premiera Modern Warfare II.

Co jest nie tak z serią Call of Duty?

Co jest nie tak z serią Call of Duty

O tym, że ostatnie lata nie należą do najlepszych dla całej franczyzy Call of Duty, wiemy nie od dziś. Jest to oczywiście związane z niezbyt trafną polityką prowadzoną przez Activision Blizzard. Twórcy serii wydali tak nieudane produkcje jak Warzone czy Vanguard, które skutecznie odstraszyły fanów z całego świata. W kwietniu liczba aktywnych graczy cyklu spadła aż o 50 milionów osób!

Jak się okazuje, problemy franczyzy wcale się nie skończyły. W drugim kwartale tego roku liczba aktywnych graczy Call of Duty wyniosła 94 miliony graczy. Wystarczy powiedzieć, że jest to pierwszy raz od 2019 roku, gdy wynik spadł poniżej pułapu 100 milionów graczy. Oczywiście kłopoty związane z liczbą osób zalogowanych w grze przekładają się na finanse Activision Blizzard.

Zgodnie z najnowszym sprawozdanie finansowym korporacji przychody z tytułu dystrybucji cyfrowej w drugim kwartale tego roku wyniosły 1,47 miliarda dolarów. Oczywiście wcale nie jest to mała kwota, jednak skalę problemu poznamy, gdy przyrównamy ją do zeszłorocznych przychodów. Tak więc w takim samym okresie w roku 2021 Activision Blizzard zanotowało przychód rzędu 2,29 miliarda dolarów!

Oczywiście „winnym” całej sytuacji jest seria Call of Duty, która nie generuje już takiego zainteresowania jak jeszcze kilka lat temu. Spadek liczby graczy oraz słabnąca reputacja cyklu to jedynie kropla w morzu problemów Activision Blizzard. Firma ma jednak plan na odbicie się od dołka. Mowa tu o premierach Call of Duty: Modern Warfare II oraz Call of Duty: Warzone 2, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. Pierwsza z wymienionych produkcji zadebiutuje już 28 października tego roku.

Źródło: Xfire

Sprawdź najnowsze wpisy