ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Star Wars Jedi: Ocalały z datą premiery? EA zdradza swój plan na 2023 rok

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 roku bezsprzecznie jest Star Wars Jedi: Ocalały, czyli bezpośredni sequel Upadłego zakonu z 2019 roku. W związku z tym nikogo nie powinno dziwić zainteresowanie fanów datą premiery tytułu z popularnego uniwersum. Wszystko wskazuje na to, że Electronic Arts właśnie zdradziło nam kiedy możemy wyczekiwać debiutu gry.

Star Wars Jedi: Ocalały na początku 2023 roku? Tak mówią plany Electronic Arts

Star Wars Jedi: Ocalały na początku 2023 roku? Tak mówią plany Electronic Arts

Nie tak dawno, ponieważ pod koniec maja w ramach wydarzenie Star Wars Celebration, Electronic Arts zapowiedziało powstanie kolejnej gry z serii Jedi. Tym razem produkcja ma nosić podtytuł Ocalały oraz będzie bezpośrednią kontynuacją Upadłego zakonu, który szturmem podbił rynek w 2019 roku. Oznacza to, że ponownie przyjdzie nam wcielić się w Cala Kestisa, który przemierza galaktykę wraz ze swoim kompanem — droidem BD-1.

W maju Electronic Arts poinformowało nas jedynie, że gra zadebiutuje „w 2023 roku”. Niestety nie dowiedzieliśmy się, kiedy konkretnie to nastąpi. Kilka miesięcy później temat Star Wars Jedi: Ocalały powraca! Ma to związek ze spotkaniem biznesowym w siedzibie EA, gdzie prezes firmy — Andrew Wilson skomentował nadchodzące ruchy dewelopera.

Analityk firmy Cowen and Company — Doug Creutz zapytał Wlisona właśnie o nadchodzący tytuł spod szyldu Star Wars. Warto podkreślić, że mężczyzna zacytował prezesowi Electronic Arts doniesienia dotyczące premiery dużej gry w oknie styczeń-marzec 2023. Co ciekawe Wilson oznajmił, że w kontekście Ocalałego „radziłby się na to nie nastawiać”.

Oznacza to, że debiut Star Wars Jedi: Ocalały najprawdopodobniej nastąpi po marcu 2023 roku. W tym miejscu należy zaznaczyć, że ma to duży związek z trwającym właśnie rokiem podatkowym, który kończy się właśnie w trzecim miesiącu przyszłego roku. Cóż, wszystko wskazuje na to, że fani Gwiezdnych Wojen będą musieli jeszcze trochę poczekać, aby móc ponownie zanurzyć się w swoim ulubionym uniwersum.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy