ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Batgirl nakręcony! Szkopuł w tym, że film za 70 milionów dolarów nie trafi do dystrybucji

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wszyscy zapaleńcy uniwersum DC od dłuższego czasu wyczekują premiery filmu Batgirl. Dobra wiadomość dla widzów jest taka, że produkcja została już nakręcona, więc lada moment mogłaby trafić do kin. „Mogłaby”, ponieważ złe nowiny dotyczą zawieszenia całego projektu przez Wartner Bros.!

Batgirl nie trafi do dystrybucji!

Batgirl nie trafi do dystrybucji!

Każdy z nas choć raz w życiu na pewno spotkał się z sytuacją, gdy jego praca w całości została wyrzucona do kosza. Powody takiego obrotu spraw są naprawdę różne — od prostych błędów po zdezaktualizowanie się projektu. Niemniej w naszym przypadku taka przykra sytuacja nigdy raczej nie dotyczyła filmu, na który właśnie wydano 70 milionów dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę daję to około 322 miliony złotych!

Właśnie taki los spotkał najnowszą produkcję Warner Bros., czyli Batgirl. Ekipa filmowa skończyła kręcić już wszystkie sceny do akcyjniaka opowiadającego o tytułowej superbohaterce, gdy z wytwórni trafiła do nich niezbyt optymistyczna wiadomość. Mowa tu o zawieszeniu całego projektu do odwołania. Powody? Warner Bros. wprowadziło właśnie nową politykę dotyczącą wydawania filmów.

Okazuje się, że Batgirl najzwyczajniej w świecie nie jest produkcją priorytetową dla ogromnej wytwórni. Jednym z wyznaczników, które poparły zawieszenie filmu, jest jego budżet. Warner Bros. chce, aby największe produkcje opierały się o kwoty rzędu co najmniej 90 milionów dolarów. W przypadku tytułu poświęconego Barbarze Gordon suma wynosi 20 milionów dolarów mniej.

Co ciekawe Batgirl nie jest jedynym filmem, który został właśnie zawieszony przez wytwórnie. Drugim z projektów potraktowanych w podobny sposób jest animacja Scoob!: Holiday Haunt. Jak sam tytuł wskazuje, w założeniu miał to być sequel filmu Scooby-Doo! z 2020 roku,

Na koniec warto wspomnieć, że za reżyserię Batgirl odpowiadał duet Adil El Arbi oraz Bilall Fallah. Obaj panowie w przeszłości wspólnie pracowali przy takich produkcjach jak, chociażby Bad Boys for Life, Snowfall czy Black. Tytułową superbohaterkę odegrała natomiast 27-letnia Leslie Grace.

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy