ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amazon Prime Video zbroi się w Tolkiena, choć lepiej znać angielski, ale na tym nie koniec nowości

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Amazon Prime Video dodał do swojej biblioteki filmów dwie trylogie będące adaptacjami powieści Tolkiena. Mowa o Władcy Pierścieni oraz serii Hobbit. I niestety, ale tutaj radość z oglądania będą mieli jedynie ci, którzy dobrze znają angielski, ponieważ Amazon Prime Video dodając filmy, zapomniał o dodaniu polskiej ścieżki dźwiękowej lub napisów. Sprawdźmy więc, co tam ciekawego pojawiło się w bibliotece serwisu.

Nowości Amazon Prime Video – Władca Pierścieni, Hobbit i Mentalista na sierpień 2022

Amazon Prime Video widać mocno przygotowuje się do premiery swojego nowego serialu, czyli Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Ten na platformie pojawić się z początkiem września, a już teraz na platformie uzupełniono inne produkcje, które tym razem faktycznie oparte są na prozie Tolkiena. Mamy więc dostęp do całej trylogii Władcy Pierścienia (Drużyna pierścienia, Dwie wieże, Powrót króla), ale i Hobbita (Niezwykła podróż, Pustkowie Smauga, Bitwa pięciu armii). Niestety, ale na dziś tylko dwa z tych sześciu filmów mają polskie napisy i lektora. Są to Hobbit: Bitwa pięciu armii oraz Władca Pierścieni: Drużyna pierścienia. Zapewne w najbliższym czasie i cała reszta zostanie uzupełniona, ale szkoda, że nie zrobiono tego od samego początku.

Ciekawe jest też to, że na Amazon Prime Video powróciły wszystkie sezony serialu Supernatural, który to niedawno pojawił się na HBO Max. Jakiś czas temu Supernatural zniknął z Amazon Prime Video, ale widać, że platformie zależało na tej produkcji w swoim katalogu. To samo można powiedzieć o innym serialu, czyli Mentaliście. Na platformie pojawiło się bowiem siedem sezonów serialu, który na tle innych procedurali wyróżniał się bardzo ciekawym protagonistą. Patrick Jane (Simon Baker) rozwiązuje sprawy działając jako niezależny konsultant, ale swoje wnioski wysuwa nie na podstawie dowodów, ale głównie biorąc pod uwagę zachowanie i mimikę ludzi.

Na Amazon Prime Video dodano także wszystkie sezony serialu Pamiętniki Wampirów oraz serialu Cold Case, ale tutaj także bez napisów czy lektora. Dobrze przynajmniej, że Mentalista ma opcje oglądania z napisami.

Źródło: Amazon Prime Video

Sprawdź najnowsze wpisy