ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

EA Sports zostanie sponsorem tytularnym hiszpańskiej La Liga!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

W kontekście EA Sports w ostatnich dniach najwięcej mówi się o promowaniu gry FIFA 23. Okazuje się jednak, że amerykańska firma prężnie rozwija także inne gałęzie swojej działalności. Jedną z nich jest marketing własnej marki za pomocą hiszpańskiej ligi piłkarskiej – La Liga.

EA Sports przejmuje La Liga wirtualnie i w rzeczywistości!

EA Sports przejmuje La Liga wirtualnie i w rzeczywistości!

Bardzo ciekawe wieści docierają do nas z Hiszpanii. Zgodnie z doniesieniami dziennika sportowego MARCA EA Sports nawiązało współpracę z władzami La Liga. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto wspomnieć, że jest to najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Hiszpanii. Właśnie w tej lidze na co dzień swoje mecze rozgrywają takie kluby jak Real Madryt, FC Barcelona, Valencia czy Atletico Madryt.

Na czym jednak ma polegać wspomniana wyżej „współpraca”? Przede wszystkim na objęciu przez EA Sports posady sponsora tytularnego rozgrywek. Zmiana ma nastąpić od sezonu 2023/24, czyli następnej kampanii. Aktualnie władze La Liga są związane umową z największym bankiem w Hiszpanii, czyli Santander.

Informacje o nowej roli EA Sports podały już niemalże wszystkie największe portale sportowe na Półwyspie Iberyjskim. Zgodnie z doniesieniami znanych branżowych dziennikarzy umowa będzie obowiązywać przez pięć lat. Na mocy nowego kontraktu do budżetu La Liga wraz z rozpoczęciem każdego sezonu ma wpadać 30 milionów euro (w innych przekazach pojawia się suma rzędu 40 milionów euro). Jest to kwota dwa razy większa, niż ta wypłacana aktualnie przez Santander.

Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się jeszcze, jak oficjalnie może brzmieć nazwa rozgrywek. Dziennikarze donoszą o tytule EA Sports FC La Liga bądź EA Sports La Liga. Pierwsza z opcji nawiązuje oczywiście do nowej serii gier piłkarskich, którą zacznie tworzyć amerykański deweloper. Druga z przedstawionych propozycji naturalnie odnosi się tylko i wyłącznie do nazwy firmy.

Na oficjalne potwierdzenie przedstawionych wyżej informacji zapewne jeszcze trochę poczekamy, ale władze La Liga niedawno ogłosiły, że wraz z zakończeniem obecnego sezonu mają zamiar rozstać się z aktualnym sponsorem, czyli bankowością Santander.

Źródło: MARCA

Sprawdź najnowsze wpisy