ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rewolucja rang w CS:GO – Valve zabiera stopnie! Jak je odzyskać?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wszyscy sympatycy CS:GO doskonale wiedzą jak ważnym elementem gry jest ranga gracza. Jak się okazuje, Valve przeprowadziło właśnie ogólnoświatowy reset, który polega na aktualizacji systemu rankingowego w Counter-Strike: Global Offensive. Co takiego wprowadza nowy update oraz co stanie się z naszymi dotychczasowymi stopniami?

Gracze CS:GO żegnają się ze starymi rangami

Gracze CS:GO żegnają się ze starymi rangami

Dziś w nocy Valve poinformowało społeczność CS:GO, o nowej aktualizacji do ich ulubionego tytułu, która właśnie trafiła na Steam. W tym wypadku update nie wiąże się z wprowadzeniem do świata gry nowych karabinów, skrzynek z łupami czy map. Rewolucja dotyczy systemu rankingowego, który od lat w niezmiennej formie funkcjonuje w świecie Counter-Strike: Global Offensive.

Dokładniej mówiąc, aktualizacja polega na „skalibrowaniu rang graczy z wszystkich dywizji”. Oznacza to, że tymczasowo wszyscy użytkownicy stracili swoje stopnie, na które ciężko pracowali w meczach rankingowych. Żeby móc odzyskać rangę należy wygrać jedno spotkanie, a do naszego profilu gracza ponownie zostanie przypisana adekwatna odznaka. W związku z tym, że Valve przeprowadza „kalibrację”, często nowe stopnie mogą znacząco się różnić od pierwotnych rang.

W notce do aktualizacji twórcy CS:GO wprost mówią, że duża część graczy utraci swoje dotychczasowe stopnie, jednakże niekoniecznie musi to dotyczyć wszystkich. Inna grupa zapaleńców Counter-Strike: Global Offensive może bowiem znajdować się w odpowiednim dla siebie segmencie.

Przypomnijmy, że w jednej z najpopularniejszych gier e-sportowych stosuje się osiemnastostopniowy ranking umiejętności. Najwyższym możliwym stopniem do zdobycia jest Global Elite, natomiast najniższą dużo bardziej popularny Silver I. Nowa aktualizacja ma na celu wprowadzić do świata gry większy porządek oraz pomóc Valve zapanować nad problemem, którym było niedostosowywanie umiejętności gracza do posiadanej przez niego rangi.

Jeśli jesteście graczami CS:GO nie pozostaje Wam nic innego, jak przenieść się na jeden z oficjalnych meczów rankingowych, aby móc ponownie odkryć swój aktualny stopień!

Źródło: Valve

Sprawdź najnowsze wpisy