ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Spotify wprowadza playlisty track ID’s – spodobają się fanom muzyki elektronicznej

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Spotify ogłosiło wprowadzenie nowego formatu playlist o nazwie track ID’s. Fani muzyki elektronicznej zyskują możliwość posłuchania utworów granych podczas setów przez ich ulubionych DJ-ów. Playlisty są tworzone wspólnie z DJ-ami z całego świata.

Spotify track ID’s, czyli coś dla słuchaczy muzyki elektronicznej

wykonawcy spotify track id's z Polski

Playlisty track ID’s będą regularnie aktualizowane, tak by słuchacze mogli poznawać nową muzykę. DJ-e biorą udział w tworzeniu playlist i dodają do nich autorskie produkcje. Spotify zapowiedziało już, że w polskiej inauguracji ID’s weźmie udział sześć wyjątkowych DJ-ów, DJ-ek oraz kolektywów DJ-skich. Ma to odzwierciedlać różnorodność brzmień muzyki elektronicznej od ambientu, przez oriental, house aż po trance i techno.

Którzy artyści z Polski zainaugurują polskie playlisty track ID’s? Pełna lista poniżej.

  • Aksamit – wrocławska DJ-ka, która łączy elementy ambientu, deep techno i tribal. Stworzyła takie projekty, jak Affekt oraz Velvet Vortex.
  • BESKRES – najnowsza inicjatywa dwóch z trzech przedstawicieli zespołu KAMP!. Muzykę, którą tworzą, określają jako Romantic Techno. Chętnie wykorzystują w niej elementy z mocniejszych gatunków muzycznych oraz inspiracje naturą.
  • Catz ‘n Dogz – duet ze Szczecina, który chętnie łączy elementy różnych gatunków muzycznych: disco, house’u, jazzu, sampli wokalnych i nie tylko. Catz 'n Dogz świetnie czują się w remiksowaniu utworów artystów zajmujących się innymi gatunkami niż muzyka elektroniczna.
  • DEAS – DJ i producent muzyczny, który w swojej muzyce używa zarówno surowego, ciężkiego techno, jak i chwytliwych, zapadających w pamięć motywów. Współpracuje z głównymi artystami gatunku takimi jak Chris Liebing czy Pan-Pot.
  • Foxall – duet DJ-ski czerpiący inspirację z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Ich muzyka jest zaliczana do nowego nurtu elektroniki – ORIENTAL.
  • Monster – utalentowana DJ-ka, w której twórczości można znaleźć zarówno techno i house, jak i acid, trance, a nawet edity Rihanny. Angażuje się również w Oramics, czyli polską platformę wspierającą kobiety, osoby niebinarne oraz queerowe na scenie elektronicznej.

Wymienieni artyści wystąpili podczas lipcowego Audioriver Festival 2022. Spotify było partnerem tego wydarzenia.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Alexander Shatov/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy