ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Netflix prezentuje anime Cyberpunk: Edgerunners na zwiastunie!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Stało się! Temat powstania anime opierającego się na franczyzie Cyberpunk od CD Projekt RED przewijał się w internecie od dłuższego czasu. Dzisiaj do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun produkcji, która już lada moment trafi do biblioteki największego na świecie serwisu streamingowego, czyli Netflixa.

Gotowi czy nie Cyberpunk: Edgerunners nadchodzi!

Gotowi czy nie Cyberpunk: Edgerunners nadchodzi!

Netflix ma propozycję dla wszystkich fanów anime, gier wideo oraz klimatów fantastyki naukowej. Mowa tu o serialu Cyberpunk: Edgerunners, który jak sam tytuł wskazuje, powstaje we współpracy z CD Projekt RED, czyli polskim studiem odpowiedzialnym za stworzenie gry Cyberpunk 2077. Jeśli ktoś by nie wiedział, ten sam deweloper w przeszłości stworzył kultową już serię Wiedźmin, a już wkrótce wyda na świat czwartą część przebojowego cyklu.

Wracając jednak do tematu Edgerunners — należy zaznaczyć, że dzisiaj na platformie YouTube został udostępniony nowy zwiastun anime. Na blisko trzyminutowym wideo widzimy to czego oczekują fani tego typu produkcji. Mowa tu o mnóstwie animacji, ciągłej akcji oraz równie brutalnych co zapierających dech w piersiach scenach walki. Najnowszy trailer znajdziecie poniżej.

Pierwszy sezon anime ma składać się z dziesięciu odcinków, które zostaną udostępnione na platformie Netflix już we wrześniu tego roku. Warto wspomnieć, że serial to w dużej części polskie dzieło. Jedną z kluczowych postaci dla powstania całego projektu był Rafał Jaki, który sprawuje funkcje producenta wykonawczego oraz showrunnera Cyberpunk: Edgerunners.

CD Projekt RED pracowało nad nadchodzącym anime od 2018 roku, a współpracę z Polakami chciały nawiązać studia animacji z całego świata. Ostatecznie wybór padł na Studio Trigger z Japonii, które „ożywiło świat Cyberpunka swoim charakterystycznym jaskrawym stylem”.

Patrząc przez pryzmat fabuły, nadchodzące anime opowie nam historie chłopca, który chce zostać tytułowym edgerunnerem. W cybernetycznym świecie są to osoby pełniące funkcję dzisiejszych najemników wyjętych spod prawa. Całość zwieńczy klimat Cyberpunka oraz nowych technologii. Premiera już za kilka tygodni!

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy