ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

FIFA 23 wprowadza kolejne nowości – tym razem w trybie kariery

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

W zeszłą środę (tj. 27 lipca) informowaliśmy Was o tym, że EA Sports na dobre rozpoczęło promocję gry FIFA 23. Wówczas producent przedstawił nam najważniejsze wiadomości dotyczące nowości, które pojawią się w rozgrywce kolejnego symulatora piłki nożnej. Dziś do sieci trafił zwiastun prezentujący nowinki w jednym z najpopularniejszych trybów gry, czyli karierze menadżera oraz zawodnika.

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

Mamy przełom lipca i sierpnia, więc klasycznie jak co roku Electronic Arts coraz głośniej i częściej zaczyna informować swoich fanów o nowej odsłonie serii FIFA. Tym razem czeka nas symulator piłki nożnej z dopiskiem „23” na końcu. Oczywiście jak pewnie doskonale już wiecie, będzie to także ostatnia gra z cyklu stworzona we współpracy tytułowej federacji z amerykańskim deweloperem.

Od przyszłego roku Electronic Arts zajmie się tworzeniem własnej franczyzy, jaką będzie EA Sports FC. Tymczasem organizacja piłkarska FIFA rozpoczęła poszukiwania nowego studia, które przejmie pałeczkę po firmie z Redwood City. W gronie kandydatów do przejęcia tego kultowego cyklu znajduje się, chociażby 2K.

Wracając jednak do tematu promowania FIFA 23. Dziś w sieci pojawił się zwiastun, na którym możemy zapoznać się z nowościami, które pojawią się w najpopularniejszym trybie jednoosobowym w całej serii, czyli karierze menadżera bądź zawodnika. Nie owijając w bawełnę — oto najciekawsze nowinki udostępnione dziś przez EA Sports.

Prawdziwi menadżerowie wchodzą do gry

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

Pierwsza z nowości jest w zasadzie funkcją, która powinna zostać wprowadzona kilka lat temu. W przypadku rozpoczęcia kariery zawodnikiem zawsze do naszej dyspozycji trafiała możliwość wyboru pomiędzy prawdziwym piłkarzem a tym stworzonym przez nas. Odmiennie działało to, gdy zabieraliśmy się za menadżerkę. Wówczas przed nami widniała tylko i wyłącznie opcja wybrania fikcyjnego trenera.

W FIFA 23 w ręce graczy trafi możliwość wyboru prawdziwego menadżera, którym poprowadzimy dany zespół. Niestety nie dowiedzieliśmy się, jak szeroki będzie to wybór. Na zwiastunie widzieliśmy twarze takich trenerów, jak chociażby Thomas Tuchel, Steven Gerrard czy Pep Guardiola.

Grywalne kluczowe momenty meczu

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

Ta nowość to ukłon w kierunku wszystkich graczy, którzy niezbyt przepadają za rozgrywaniem pełnych 90-minutowych spotkań. Dzięki włączeniu tej opcji mecze będą przeprowadzone w formie symulacji. Wyjątek stanowią tu jedynie „kluczowe momenty” gry. Wówczas symulacja zostanie przerwana, a my dostaniem szansę przejęcia kontroli nad zawodnikami i rozegranie akcji według własnej wizji.

W końcu nowe menu!

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

W tym miejscu nie ma za bardzo, nad czym się rozwodzić. W trybie kariery zostanie zaimplementowane nowe menu, które ma być bardziej przejrzyste od tego, które znamy z poprzednich odsłon cyklu. Zmiana zdecydowanie tylko i wyłącznie kosmetyczna, ale warto ją odnotować.

Dużo, ale to dużo cutscenek

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

Zgodnie z tym czego mogliśmy się dowiedzieć, ta nowość ma sprawić, że granie w najpopularniejszy symulator piłki nożnej będzie jeszcze bardziej wciągające. Wprowadzenie do trybu kariery dużej ilości cutscenek zostało nazwane „dynamicznymi momentami”. Zrobiona tak ze względu na charakterystykę przerywników.

Scenki będą pokazywane podczas najważniejszych momentów kariery dla menadżera oraz zawodnika, czyli na przykład podczas zmiany barw klubowych. Dodatkowo cutscenki zabiorą nas na boiska treningowe, biura przełożonych czy też spotkania z mediami i kibicami.

Osobowość naszego piłkarza

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

Ta kwestia dotyczy trybu kariery zawodnika. Tworząc naszego własnego piłkarza, będziemy mogli wybrać jego osobowość. W nasze ręce trafią trzy opcje: Maverick, Heartbeat oraz Virtuoso. W zależności od sposobu inwestowania naszych punktów zawodnik będzie nabywać konkretne cechy. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli stworzyć indywidualistę, ducha drużyny czy też gracza wyróżniającego się boiskową inteligencją.

A na koniec kilka mniejszych nowości

FIFA 23 prezentuje garść kolejnych nowości

Oczywiście promocja nowej gry z serii FIFA nie mogłaby odbyć się bez zachwalania tych samych schematów co zawsze. Mowa tu o sztucznej inteligencji przeciwników czy algorytmie odpowiedzialnym za realistyczne transfery w trybie kariery. Oczywiście powyższe kwestie są regularnie aktualizowane rok w rok.

Dziwnym zbiegiem okoliczności osiągają one szczyt techniki za każdym razem, gdy na rynek wychodzi nowa produkcja franczyzy. Cóż, taki urok tej popularnej serii. Oczywiście nie oznacza to, że EA Sports nie poprawiło kilku błędów, które pojawiły się w poprzedniej odsłonie cyklu. Niemniej do tych nowości nie przywiązywałbym aż tak dużej uwagi.

Źródło: Electronic Arts

Sprawdź najnowsze wpisy