ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

GTA IV w Polsce? Wyczekiwany mod w końcu gotowy!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

W kontekście serii Grand Theft Auto w ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach najwięcej mówi się oczywiście o wyczekiwanej „szóstce”. Jednakże nie możemy zapominać o innych projektach związanych z cyklem w tym także tych tworzonych przez fanów. Do sieci trafił właśnie gotowy mod GTA IV Poland: Warsaw!

Mod przenoszący GTA IV do Warszawy jest już gotowy

Mod przenoszący GTA IV do Warszawy jest już gotowy

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że Rockstar porzucił plan zremasterowania GTA IV na rzecz rozwijania „szóstki”. Jak się okazuje, o produkcji z 2008 roku wciąż nie zapominają fani. Jeśli na bieżąco śledzicie scenę moderską serii Grand Theft Auto istnieje duża szansa na to, że w oko wpadł wam projekt noszący nazwę GTA IV Poland: Warsaw. Autorem moda jest użytkownik posługujący się nickiem BartoszBuster. Dziś Polak udostępnił informację mówiącą o tym, że wyczekiwany projekt w końcu jest gotowy do pobrania. Odpowiednie linki znajdziecie na stronie moddb.com.

Aby sfinalizować całe przedsięwzięcie, moder potrzebował kilku dobrych lat. W ostatecznym rozrachunku polska edycja GTA IV wygląda co najmniej świetnie. W tym miejscu należy podkreślić, ze projekt przygotowała tylko jedna osoba, czyli właśnie BartoszBuster. Polak do stworzenia modyfikacji użył popularnych programów i narzędzi od OpenIV Team oraz GimsIV Team.

Dodatkowo GTA IV Poland: Warsaw jest modyfikacją darmową. Oznacza to, że aby wirtualnie przenieść się do stolicy naszego kraju nie będziemy musieli zapłacić ani grosza. Oczywiście, aby całość mogła zostać uruchomiona, potrzebna jest podstawowa wersja gry. Zaznaczymy, że modyfikacja jest dostępna w formacie działającym tylko i wyłącznie na komputerach osobistych.

W ramach moda gracze z całego świata będą mogli zwiedzić tak ikoniczne dla Warszawy miejsca, regiony oraz obiekty jak:

  • Stadion Narodowy
  • Polski Sejm
  • Most Świętokrzyski
  • Pałac Kultury i Nauki
  • Powiśle

Oczywiście lista jest znacznie szersza i być może w przyszłości się poszerzy! O tym jednak z pewnością będzie informować nas autor modyfikacji, czyli BartoszBuster.

Źródło: Moddb

Sprawdź najnowsze wpisy