ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Spotify Friends Mix pozwala sprawdzić, czego słuchają nasi znajomi

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Spotify Friends Mix to nowa funkcja, która właśnie zadebiutowała na popularnej platformie streamingowej. Jej celem jest umożliwienie użytkownikom bycia na bieżąco z muzyką, która jest popularna wśród ich znajomych. Wyjaśniamy, jak dokładnie to działa i co trzeba zrobić, żeby zacząć korzystać z nowej funkcji.

Spotify Friends Mix, czyli nowe, spersonalizowane playlisty

logo spotify friends mix

Okazją do wprowadzenia Friends Mix był dla Spotify Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, który jest obchodzony 30 lipca. Popularna platforma streamingowa zwraca uwagę na to, że jej użytkownicy stworzyli już 11 milionów playlist ze słowem przyjaciel. Tylko w Polsce takich playlist powstało 75 tysięcy. Najwięcej list odtwarzania nawiązujących do przyjaźni tworzą młodzi użytkownicy Spotify (18-24 lata) – w Polsce odpowiadają oni aż za 48% tego typu playlist.

Friends Mix to nowa, codziennie aktualizowana, spersonalizowana playlista. Bazuje ona na dotychczasowych playlistach użytkowników, które powstały dzięki funkcji Blend. Oznacza to, że za sprawą Friends Mix mamy dostęp do ulubionej muzyki wszystkich naszych znajomych w jednym miejscu. Nową playlistę użytkownicy mogą znaleźć w sekcji Przygotowane Dla Ciebie – wyjaśnia Spotify.

Jak korzystać ze Spotify Friends Mix

Jeśli w sekcji Przygotowane Dla Ciebie nie widać Friends Mix, to najprawdopodobniej powodem jest niekorzystanie z funkcji Blend. To właśnie od niej powinniśmy zacząć, by wszystko działało, jak należy.

  1. Wpisujemy Blend w zakładce wyszukiwania na Spotify. Następnie wybieramy Zaproś, aby wybrać znajomego, z którym chcemy się połączyć.
  2. Gdy nasz znajomy zaakceptuje zaproszenie, Spotify wygeneruje wspólną playlistę Blend, która będzie zawierać utwory i rekomendacje odzwierciedlające preferencje i gusta muzyczne nasze i naszego znajomego. W zestawieniu zostaną wyróżnione utwory dobrane dla nas, naszego znajomego lub takie, które nas łączą.
  3. Po zaakceptowaniu przez znajomego zaproszenia do wspólnej playlisty każdy otrzyma specjalną kartę udostępniania. Można się nią pochwalić w social mediach.
  4. Po utworzeniu trzech dwuosobowych playlist Blend (między nami a jednym znajomym), można sprawdzić Friends Mix – funkcja znajduje się w sekcji Przygotowane Dla Ciebie.

Dzięki Friends Mix odkrywanie muzyki w gronie znajomych ma być jeszcze łatwiejsze.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy