ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Walter i Jesse z Breaking Bad – jak wygląda ich pomnik i jak powstał ten wyjątkowy projekt?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Pomniki postaci z Breaking Bad zostały uroczyście odsłonięte w Albuquerque w Nowym Meksyku. Walter White i Jesse Pinkman stoją teraz w mieście, gdzie dzieje się akcja jednego z najlepszych seriali ostatnich lat. I trzeba przyznać, że pomniki wykonane z brązu są wyjątkowo dobrze stworzone, co przecież nie jest taką oczywistością. Zapewne wszyscy pamiętamy, jak wyglądało popiersie Cristiano Ronaldo, którego wygląd dość mocno odbiegał od tego, jak faktycznie prezentuje się piłkarz. Tutaj tego błędu udało się uniknąć.

Pomnik Breaking Bad – Walter i Jesse jak żywi

Breaking Bad pomnik Walter Jesse

Wiadomo, że popularność seriali może być tak gigantyczna, że trwała będzie jeszcze długo po zakończeniu emisji. Fani lubią bowiem odkrywać miejsca, gdzie działa się akcja ulubionej produkcji, co zresztą może pozytywnie odbić się na popularności danego miejsca. Z takiej popularności skorzystało Albuquerque, gdzie toczyła się akcja Breaking Bad. I teraz fani przybywający na miejsce będą mogli zobaczyć pomnik dwóch postaci z Breaking Bad, które stały się już kultowe. Wygląd postaci wzorowany był oczywiście na aktorach, którzy przybyli także na odsłonięcie pomnika. Bryan Cranston oraz Aaron Paul wyglądają niemal jak żywi, a cała zasługa w tym pewnego artysty.

Trevor Grove to rzeźbiarz, którego w 2019 roku zaproszono do tego wyjątkowego projektu. Vince Gilligan, czyli pomysłodawca i scenarzysta serialu razem z Sony zdecydowali się na przygotowanie pomników dwóch kultowych bohaterów. Zadanie ich przygotowania spoczęło właśnie na Trevorze, którego prace są wyjątkowo realistyczne. Grove przygotował modele postaci w odpowiedniej skali (1:3), które następnie zostały odtworzone w brązie przez artystów z The American Fine Arts Foundry. I naprawdę trzeba przyznać, że finalny efekt jest naprawdę zdumiewający. Można powiedzieć, że bliski oryginałowi, choć same modele zdają się być przygotowane z większą dbałością o szczegóły. Należy jednak pamiętać, że tworzenie z brązu też nakłada pewne ograniczenia i nie wszystko da się przełożyć.

Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak wyglądały przygotowane przez Trevora projekty i jak finalnie prezentują się pomniki bohaterów Breaking Bad. Warto także zajrzeć na profil artysty (link w źródle), ponieważ znajdziemy tam znacznie więcej przykładów jego prac, a każda potrafi zrobić ogromne wrażenie.

Źródło: Trevor Grove Facebook

    Sprawdź najnowsze wpisy