ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Duet Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese stworzy kolejny film! To znów adaptacja książki

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Świat filmu uwielbia przeplatać ze sobą drogi największych aktorów oraz reżyserów. Jednym z najbardziej docenianych duetów jest zdecydowanie połączenie talentu Leonardo DiCaprio z kunsztem Martina Scorsese. Jak się okazuje, obaj panowie mają w swoich planach dwa wspólne projekty, które mogą poważnie zatrząść rynkiem!

Gotowi? Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese ponownie łączą siły

Gotowi? Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese ponownie łączą siły

Nazwanie Leonardo DiCaprio jednym z najlepszych aktorów w historii kina raczej nie wywoła żadnych ogromnych kontrowersji. Identycznie będzie, gdy w kontekście funkcji reżysera nazwiemy tak Martina Scorsese. Nic więc dziwnego, że świat filmu uwielbia produkcje, w których uczestniczą obaj panowie. W tym miejscu warto przypomnieć, że do grona takich produkcji możemy wrzucić Wyspę tajemnic, Wilka z Wall Street, Infiltrację, Gangi Nowego Jorku, Aviatora oraz krótkometrażowe The Audition.

Gdy weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie produkcje pełnometrażowe, przy których pracował wspomniany wyżej duet, wychodzi nam pięć filmów. O tym, że każdy z tych tytułów był wyjątkowy, niech świadczą suche statystyki. Pięć obrazów tego duetu wygenerowało łącznie trzydzieści jeden nominacji do Oscarów (!!!). Zdobytych statuetek mamy natomiast dziewięć. Do worka nagród naliczy doliczyć jeszcze liczne Złote Globy, Saturny czy Satelity.

Reasumując — filmy stworzone przez duet Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese są maszynką do generowania pieniędzy oraz pochlebnych recenzji. Na siedem lat od premiery ostatniego wspólnego dzieła pary aktorsko-reżyserskiej, czyli The Audition dowiadujemy się, że ma ona w planach nie jeden, a dwa duże wspólne projekty.

Gotowi? Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese ponownie łączą siły
Kadr z Killers of the Flower Moon

Pierwszym z nich jest zapowiedziane jakiś czas temu Killers of the Flower Moon. Adaptacja książki autorstwa Davida Granna w założeniu ma być dramatem opowiadającym o tajemniczych mordach w stanie Oklahoma z lat 20. XX wieku. Ofiarami tragedii byli członkowie jednego z tubylczych plemion, a sprawę prowadziły nawet służby federalne Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami zdjęcia do filmu zostały zakończone w październiku zeszłego roku.

Gotowa produkcja będzie dystrybuowana przez Apple, które wyłożyło środki na nakręcenie całego filmu. Co ciekawe budżet wynosił aż 200 milionów dolarów. Premierę Killers of the Flower Moon twórcy datują na rok 2023. Na koniec warto wspomnieć, że poza DiCaprio na ekranie zobaczymy także Roberta De Niro, Jessego Plemonsa, Lily Gladstone czy Brendana Frasera. Reżyserią zajmuje się naturalnie Martin Scorsese.

Duet nie osiada na laurach i idzie za ciosem

Gotowi? Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese ponownie łączą siły

Tak jak wyżej wspomniałem Killers of the Flower Moon to produkcja, o której wiemy od dłuższego czasu. Zupełną świeżynką jest natomiast informacja mówiąca, że DiCaprio i Martin Scorsese niedługo wspólnie stworzą kolejny film. Mało tego — ponownie będzie to ekranizacja książki autorstwa Davida Granna. Tym razem materiałem do scenariusza będzie The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny, and Murder.

Co ciekawe całą produkcję znów sfinansuje Apple. W związku z tym, że jest to bardzo nowy projekt, nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących filmu. Sama książka jest oparta na faktach i opowiada o grupie brytyjskich żołnierzy, których statek rozbija się u wybrzeża Ameryki Południowej. Rozbitkowie są zmuszeni do walki o przetrwanie, a całość rozgrywa się w latach 40. XVIII wieku.

Gotowi? Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese ponownie łączą siły
Statek HMS Wager

Niestety nie dowiedzieliśmy się jeszcze, kto będzie odpowiadać za napisanie scenariusza. Na ten moment poznaliśmy jedynie skład producentów filmu oraz naturalnie jego główną twarz (DiCaprio) oraz reżysera (Scorsese). Jednakże, gdy weźmiemy pod uwagę rozmach poprzedniego projektu Apple, czyli Killers of the Flower Moon śmiało możemy stwierdzić, że The Wager również zostanie potraktowany ogromnym budżetem oraz wsparciem.

Oczywiście twórcy nie podzielili się z nami nawet przybliżoną datą premiery, więc można przyjąć, że kolejny wspólny projekt duetu DiCaprio i Scorsese to melodia dalekiej przyszłości. Cóż, na ten moment nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać nowych doniesień odnośnie debiutu Killers of the Flower Moon. Zapewne tuż po premierze pierwszego filmu oraz jego ewentualnym sukcesie Apple przybliży nam projekt zatytułowany The Wager.

Na sam koniec warto przypomnieć, że omawiany dziś duet pracuje także nad biografią dwudziestego szóstego prezydent Stanów Zjednoczonych, czyli Theodore’a Roosevelta. W tym przypadku cała produkcja jest jednak jeszcze w fazie opracowywania i nie wiemy o niej tyle, co w przypadku dwóch filmów od Apple.

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy