ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oppenheimer na pierwszym teaserze! Nowość od Christophera Nolana w drodze

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Ależ ten czas leci! Jeszcze w lutym informowaliśmy Was o pierwszych zdjęciach z planu Oppenheimera, nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a mamy już końcówkę lipca oraz premierowy teaser najnowszego filmu Christophera Nolana. Debiut wyczekiwanej produkcji nastąpi jednak dopiero za rok!

Tak prezentuje się Oppenheimer od Christophera Nolana

Tak prezentuje się Oppenheimer Christophera Nolana

Wszyscy fani Christophera Nolana doskonale wiedzą, że wybitny filmowiec zajmuje się właśnie biografią Roberta Oppenheimera. Fizyk w trakcie II wojny światowej pracował przy tajnym programie badawczym o kryptonimie „Projekt Manhattan”. Misja została zlecona w 1942 roku przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Franklina Delano Roosevelta. Celem programu była konstrukcja broni atomowej. Ze względu na charakter projektu fizyk jest do dziś określany „ojcem bomby atomowej”.

Dziś do sieci trafił pierwszy oficjalny teaser filmu zatytułowanego Oppenheimer. Produkcja Christophera Nolana do kin trafi 21 lipca 2023 roku, więc do jej premiery pozostał niemalże równy rok. Niemniej już teraz możemy podziwiać pierwsze sceny, które pojawią się opartym na faktach filmie. Wszystko wskazuje na to, że będzie, co oglądać!

W tytułowego fizyka wcieli się Cillian Murphy, którego możecie kojarzyć z występów w takich produkcjach jak Peaky Blinders, Śniadanie na Plutonie, Granice namiętności czy Batman – Początek. Poza Brytyjczykiem na wielkim ekranie zobaczymy jeszcze całą plejadę gwiazd. Angaż przy produkcji dostali: Matt Damon, Rami Malek, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Gary Oldman, Josh Hartnett, Florence Pugh czy Casey Affleck.

Gdy do takiego zbioru talentów dodamy jeszcze reżyserię i scenariusz w wykonaniu Christophera Nolana, oraz fabułę opartą o jeden z najbardziej tajemniczych programów badawczych w historii Stanów Zjednoczonych w wyniku może wyjść nam naprawdę wielki hit! Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Nolan tworząc film, bazuje na książce zatytułowanej Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda oraz Martina J. Sherwina.

Źródło: Universal Pictures

Sprawdź najnowsze wpisy